Кръчма

Как се отглеждат ранни домати в оранжерия

Мило

• 1 150
  • 20
Re: Как се отглеждат ранни домати в оранжерия
« Отговор #30 -: 10, октомври, 2016, 17:37 »
За да унищожиш оранжерииката трябва постоянство,има няма за бране треа да се пръска,дори само шума да остане пак.Поне 5-6 пръскания с Моспилан през 10 дена,от началото на август започва тя,но тогава е малко и не прави впечатление  ;)
Най мразим като копам да ми отскача мотиката от камик !

alex

• 183
  • 0
  • градина
« Отговор #31 -: 11, октомври, 2016, 09:06 »
За да унищожиш оранжерииката трябва постоянство,има няма за бране треа да се пръска,дори само шума да остане пак.Поне 5-6 пръскания с Моспилан през 10 дена,от началото на август започва тя,но тогава е малко и не прави впечатление  ;)
Мило, при какво съотношение моспилан, вода пръскаш? Преди седмица пробвах експериментално в оранжерията 1.5 гр. в 3 литра вода + адмирал 1.5 мл. и пак са живи гадините. :) Определено тази година имам голям напредък от към популацията. Но това, с постоянството от началото на август ще го пробвам следващата година.

Мило

• 1 150
  • 20
« Отговор #32 -: 11, октомври, 2016, 10:55 »
Мойта мярка е 2 чаени лъжички(по агроаптеките продават такива пластмасови) точно за препарати на 15л. вода,от години това ми е мярката и върши работа .Но с едно пръскане няма да бъдат унищожени !!!

ИПК

• 506
  • 3
  • Иван Петров Коцев
« Отговор #33 -: 11, октомври, 2016, 13:22 »
Аз като че ли се съмнявам в тоя Моспилан дето го продават . Друга година с едно -две пръскания и край с белокрилката а тая година вечерта напръскам и на сутринта отново кошер в оранжерията . Пръскам с пулвилизатор като с лявата ръка обръщам всяко листо на краставиците и на домата  и пръскам идеално под листото . Поне моите са 40 корена домати и имам време и възможност всяко едно стебло и всяко едно листо да го напръскам , ама умиране няма .Миналата година като растръскам стеблото и те литнат аз ги пръскам направо така във въздуха и всичко умира а тая година не искат да мрат. Ползвам Моспилан в пакетчета за по 1 лев и продавачката ми пише да се разтвори в 5л вода и така правя .

петко б

• 498
  • 10
  • градина
« Отговор #34 -: 11, октомври, 2016, 20:22 »
Мило, при какво съотношение моспилан, вода пръскаш? Преди седмица пробвах експериментално в оранжерията 1.5 гр. в 3 литра вода + адмирал 1.5 мл. и пак са живи гадините. :) Определено тази година имам голям напредък от към популацията. Но това, с постоянството от началото на август ще го пробвам следващата година.
Адмирала, не ги мори. Действието му е да направи айцата стерилни .След седмица се повтря и потретва

alex

• 183
  • 0
  • градина
« Отговор #35 -: 11, октомври, 2016, 22:17 »
Адмирала, не ги мори. Действието му е да направи айцата стерилни .След седмица се повтря и потретва
Знам, че е така затова го комбинирах с моспилан за да убие възрастните. И си задавам въпроса дали е възможно  това, което е в малките опаковки да не отговаря на съдържанието в големите?
...Тази година определено съм намалил популацията на белокрилката и то си мисля от еднократното и последно пръскането с Адмирал. Той пък убива само яйцата и прави възрастните стерилни и смесването му с моспилан щеше да даде по-добър ефект. С ефория и актара/както и поливане/ въобще не става, само пари напразно...

alex

• 183
  • 0
  • градина
« Отговор #36 -: 12, октомври, 2016, 09:27 »
Мисля да ги помъча още малко в оранжерията, въпреки че от тази влага се разви брашнеста мана. Отпред са втора реколта ръгби и добре че ги изпробвах, за да знам че повече няма да ги садя в оранжерията.

петко б

• 498
  • 10
  • градина
« Отговор #37 -: 12, октомври, 2016, 17:58 »
Ми то първо в големите опаковки не е много ясно дали всичко е каквото пише та камо ли в малките .За жалост.

alex

• 183
  • 0
  • градина
« Отговор #38 -: 07, ноември, 2016, 09:49 »
Здравейте,
Това е положението в оранжерията с дата 6 ноември 2016 г. 

Сорта е ръгби, садени като втора реколта към 20 юли.

ivanovbg

• 815
  • 10
« Отговор #39 -: 08, ноември, 2016, 01:26 »
Здравейте,
Това е положението в оранжерията с дата 6 ноември 2016 г. 

Няма ли да оставиш земята да почине малко преди да садиш новите?  ;D :P

Екстра е! Евала!
По-добре да сереш на метено, отколкото да метеш насрано!
От наръчника на младия майстор: Когато вече нищо друго не помага, седни и прочети инструкциите.

alex

• 183
  • 0
  • градина
« Отговор #40 -: 08, ноември, 2016, 08:10 »
Няма ли да оставиш земята да почине малко преди да садиш новите?  ;D :P

Екстра е! Евала!
Благодаря ти! То не само земята, но и аз имам нужда от почивка :)

ИПК

• 506
  • 3
  • Иван Петров Коцев
« Отговор #41 -: 13, ноември, 2016, 18:33 »
По горе ставаше дума за борбата с белокрилката .Вчера открих с какъв препарат я  изморих до една.В Агроаптечката си открих това шишенце Децис  2.5ЕК купено преди години и ползвано малко от съдържанието . Та прочетох че е против колорадския бръмбар и против въшките по листата на дърветата . Направих малко разтвор от него и напръсках .След час не се виждаше никаква мушица . Тая сутрин отново прегледах доматите и не открих пак никаква мушица .Може би препарата се оказа истински.

« Отговор #42 -: 14, ноември, 2016, 05:53 »
    ИПК, след няколко дена пак провери, ако пак няма, спокойно можеш да кандитатстваш за Нобелова награда :P

ИПК

• 506
  • 3
  • Иван Петров Коцев
« Отговор #43 -: 14, ноември, 2016, 08:21 »
Е па направо ми я връчвай. :)
В голямата оранжерия е кошер от белокрилка и там не пръсках . В парника където имам няколко корена домати също гъмжеше от белокрилка, но след пръскането в събота  и след прегледа вчера в неделя там нямаше нито една жива.В събота като си отида  на Ранчото ще видя какво е положението и ще докладвам.Обаче смело мога да заявя ,че съм я утрепал до крак.

Мило

• 1 150
  • 20
« Отговор #44 -: 14, ноември, 2016, 11:22 »
Ако беше Август щеше само да я почешеш с Дециса,сега е в летаргия от студа и всеки инсектицид я мори  :)