Кръчма

Ръчна сеялка семена зеленчуци

Ръчна сеялка семена зеленчуци
« -: 20, февруари, 2014, 22:06 »
Някой ползва ли такава ръчна сеялка за семена на зеленчуци?
http://prodavalnik.com/photos/ad/41998435/1/
мисля да я ползвам за сеене на репички, моркови, ряпа, цвекло и други малки семена на зеленчуци, та се чудя ще върши ли работа, че малко да си улесним живота.
« Последна редакция: 22, февруари, 2014, 09:07 от Вискяр »

Вискяр

• *
  • 1 709
  • 7
  • Работата никога не свършва!
    • Градина Вискяр
Re: ръчна сеялка
« Отговор #1 -: 21, февруари, 2014, 08:24 »
На Аграта по-рано ги имаше по 200 лв.
Не са от най-удачните ръчни сеялки - дисковете за сеене са малко.

« Отговор #2 -: 21, февруари, 2014, 08:43 »
Ако някой ползва нещо по- добро ще се радвам да сподели  :)

Вискяр

• *
  • 1 709
  • 7
    • Градина Вискяр
« Отговор #3 -: 22, февруари, 2014, 09:05 »
Тия дни ще снимам моята ръчна сеялка за зеленчуци. На времето я купих от Пловдив, но не знам дали ги има още.

nkanavrov

• 277
  • 17
Re: Ръчна сеялка семена зеленчуци
« Отговор #4 -: 23, февруари, 2014, 15:29 »
Гальо ! Днес засях семената за магданоза и копъра с такава сеялка.Сее се за нула време.Съвсем случайно отивайки към градината се отбих до мой познат който сееше магданоз.Около 100кв. ги приключи за по-малко от 10мин.Взех я от него и след 15мин. му я върнах почистена от пръстта и измита.Върши много работа , но си заслужава да я закупиш ако сееш по-големи площи.Цената си е сериозна.Въпросната сеялка е била  закупена преди две години за 400лв.Такива сеялки съм срещал по руските и  американските сайтове и там в български пари е под 100лв , но мита , транспорт...

ivanovbg

• 806
  • 10
« Отговор #5 -: 23, февруари, 2014, 21:50 »
Мисля че няма да е проблем да се направи ако има детайлни снимки. Какво толкова може да е скъпо в нея?
По-добре да сереш на метено, отколкото да метеш насрано!
От наръчника на младия майстор: Когато вече нищо друго не помага, седни и прочети инструкциите.

Вискяр

• *
  • 1 709
  • 7
    • Градина Вискяр
« Отговор #6 -: 24, февруари, 2014, 09:38 »
Мисля че няма да е проблем да се направи ако има детайлни снимки. Какво толкова може да е скъпо в нея?
Дисковете за сеене са скъпата част. Отливат се в матрица. Пластмасата трябва да има антистатични добавки - да не залепват семената по диска или кутията за сеене на ръчната сеялка.
Аз имам 11 диска за сеене и пак не съм доволен от комплекта. Мога да сея семена по размер от магданоз до царевица и биволски фасул.

maistora

• 196
  • 2
« Отговор #7 -: 16, март, 2014, 16:50 »
Вискяр я опитаи пипер и ми кажи става ли?

Вискяр

• *
  • 1 709
  • 7
    • Градина Вискяр
« Отговор #8 -: 17, март, 2014, 09:14 »
Става и пипер. Що да не става?

maistora

• 196
  • 2
« Отговор #9 -: 17, март, 2014, 19:14 »
защото са със шантава форма  с какъв диск щото гледам за пипер не пише може би става със диск за лук да речем ,колко наи на гъсто може да ги сее минимума ред от ред и в реда
« Последна редакция: 17, март, 2014, 19:19 от maistora »

Вискяр

• *
  • 1 709
  • 7
    • Градина Вискяр
« Отговор #10 -: 17, март, 2014, 22:59 »
Реда трябва да се мине два или три пъти. Защото отворите, през които може да мине семето на пипера сеят на 20 см.
Може би с диска за репичките ще стане от едно минаване. Не съм пробвал.

ivanovbg

• 806
  • 10
« Отговор #11 -: 17, март, 2014, 23:07 »
Можеш ли да снимаш диска да видя за какво иде реч? Не може ли да се направи от метал за да няма статично електричество?
?
По-добре да сереш на метено, отколкото да метеш насрано!
От наръчника на младия майстор: Когато вече нищо друго не помага, седни и прочети инструкциите.

maistora

• 196
  • 2
« Отговор #12 -: 17, март, 2014, 23:09 »
а можеш ли да пробваш и точно конкретния диск ,имам възможност да наема такава ,ама човека казваше че всичко сяла от магданоз до боб обаче като казах пипер каза незнам какъв диск да ти дам може и да можело и така си остана сеялката е тази за 400 лева ,че твоита маи различна ,ама пък ако диска за репички при твоита ства е логично и при другата този да се ползва

« Отговор #13 -: 13, април, 2014, 21:45 »
тъкмо си взех сеялката, като изсъхне е в браздата.цялата история излезе 200 долара, като цената за бедните американци е 96,38 долара останалото са такси, самолет и куриер в България.

« Отговор #14 -: 17, април, 2014, 15:27 »
вече в действие