Кръчма

Анкетна карта пререгистрация на ЗП

Станка

• 385
  • 10
  • Знам, колко не знам...!!!
Това си мислех че трябва да го напиша в тема: "Няма такава държава" и може и за там да е. Днес си подавам анкетната карта и има 2 графи-основни и" междинни и втори култури" в намерения за стопанска 2013/2014. Дворни места, т.е. в регулация са общо 10 дка аз попълвам само засятата  която ще е 7 дка, като там е обяснено че само тази се пише след кратък спор съм права, нооооо стигаме до основни и те са 7 дка, ок но имам и 4 дка втори култури, а не съм ги извадила от основните, ужас 2 часа казвам че те са на същата площ и няма защо да ги вадя,но след консултация с областта казаха не не може, ако ги пиша за 2014/15 вторите да, ако не трябва от 7-те декара да намаля 4 иначе няма как да ми приемат анкетната карта.То даже не е смешно, последно реших без втора култура, но съм бесна. Как може да ми обяснява специалиста от ДфЗ че аз салата като имам пролетта и след това не , мога да  гледам пипер на една и съща нива и трябва да се съглася с него. Казах че ако гледам люцерна  няма как да имам втора реколта нооо не ме разбраха >:(
« Последна редакция: 18, февруари, 2014, 08:12 от Вискяр »
Има дни,в които си мисля,че съм луда.Има и такива,в които съм сигурна.

Вискяр

• *
  • 1 709
  • 7
  • Работата никога не свършва!
    • Градина Вискяр
Re: Пререгистрация на ЗП
« Отговор #1 -: 18, февруари, 2014, 08:10 »
Не се втренчвай толкова в графите - те са създадени за затруднение. Я на земеделския производител, я на чиновника...
Декларацията се попълва така, че да "мине". За предпочитане в графа "Намерения".  ;)
Мен ме ядат, че съм описал овошките. На по 1 ар за вид. Като им предложа да дойдат и да видят - млъкват и приемат.
« Последна редакция: 18, февруари, 2014, 08:13 от Вискяр »

Станка

• 385
  • 10
  • Знам, колко не знам...!!!
Re: Анкетна карта пререгистрация на ЗП
« Отговор #2 -: 18, февруари, 2014, 08:20 »
Но така ,моя живот се усложнява,щото някой който това работи не разбира какво е втора култура.По проект съм и за всяка друга различна от проекта култура трябва да правя актуализация,което е свързано с многоооооооо губене на време >:(
Има дни,в които си мисля,че съм луда.Има и такива,в които съм сигурна.