Кръчма

Търся, продавам, купувам, цени, къде да намеря ....

nkanavrov

• 277
  • 17
Дано допадне на участниците подобна тема - чиято цел да бъде от полза на всеки от нас , А НЕ КАРЕ ЗА РЕКЛАМА !Моите извинения за главните букви , но исках да го подчертая. Всеки от нас в определен момент му е нужно нещо , което не може да намери или дори не знае точно какво му е необходимо , или пък е купил нещо което му е в повече.Ето например:Днес по невнимание ми се счупи инжектора за торовнасяне.В гр.Балчик няма от къде да се закупи ,звънях ,питах,рових се  ,все цени 70-100лв.Намерих в "Аквамат 2000" за 54лв. Ако някой знае по добри цени да пише.Следващо- свърши ми препарата "Проплант".В нашата агроаптека има само опаковки от по 10мл. ,което убива с цена /и освен друго ,но нямат и количества/ .Заявих в Сортови семена от там ми казаха , че нямат наличност.Ако някой от Вас има в повече или има от къде да закупи ,ще черпя /трябва ми спешно/ .Количество около 200мл. - може и в опаковки от по 50мл. Николай Канавров -Балчик "Еконт" тел.0886601298 с наложен платеж.
« Последна редакция: 14, февруари, 2015, 19:43 от Вискяр »

Вискяр

• *
  • 1 709
  • 7
  • Работата никога не свършва!
    • Градина Вискяр
Re: Търся ,продавам ,купувам,цени,къде да намеря ....
« Отговор #1 -: 12, февруари, 2014, 13:53 »
http://agrofarm-sandanski.com/shop/preparati/pestitzidi/results,49-48.html?error=404
Тук има добър избор. И цените са прилични, според мен.
Вземи си половинка, че дори и литър. Върши работа дълго време.

nkanavrov

• 277
  • 17
« Отговор #2 -: 12, февруари, 2014, 14:30 »
Благодаря , поръчах си литър разбира се.Приеха поръчката ,дано я изпълнят , защото Сортови семена ми звъннаха на третия ден от поръчката да ме уведомят , че им липсвал въпросния препарат.Пиши в тефтера , че и ти имаш едно от мен ;).

Вискяр

• *
  • 1 709
  • 7
  • Работата никога не свършва!
    • Градина Вискяр
« Отговор #3 -: 12, февруари, 2014, 14:50 »
Пиши в тефтера , че и ти имаш едно от мен ;).
Можеш да ми цъкнеш едно "добър пияч". ;)

iyaneva

• 128
  • 2
« Отговор #4 -: 26, февруари, 2014, 17:44 »
търся си оранжерии, сглобяеми, полиетиленови, цена 8-10лв./на квадрат ми е висока.

execut0r

• 141
  • 5
« Отговор #5 -: 26, февруари, 2014, 21:15 »
Аз миналото лято закупих 750м2 за 2000 лева , но си я демонтирах

iyaneva

• 128
  • 2
« Отговор #6 -: 27, февруари, 2014, 10:36 »
Аз миналото лято закупих 750м2 за 2000 лева , но си я демонтирах
добре е цената, на мен ми искат 3000 за 400 кв. и пак да си я демонтирам

Мило

• 1 074
  • 20
« Отговор #7 -: 27, февруари, 2014, 14:29 »
За такава квадратура си заслужава цената,не се чуди колежке все пак става въпрос за оранжерия,възможностите са и големи.Който знае да я използва не би се замислил.Аз тази зима си направих една 200 квадрата и ми излезе 500 лв,но е с единична тръба и циментови колци и подпори,така ,че за оригинална оранжерия не се чуди.Тя ще си избие парите за сезон и половина,нищо няма бам бадева в тоя живот. Наздраве  :)
Най мразим като копам да ми отскача мотиката от камик !

execut0r

• 141
  • 5
« Отговор #8 -: 27, февруари, 2014, 19:15 »
Сега има оферта за една оранжерия като твоята дъговидна с двойни ферми 500м2 за 700 лв но още не може да го навия да ми я продаде

Мило

• 1 074
  • 20
« Отговор #9 -: 27, февруари, 2014, 20:14 »
Ееееее бутни му някой лев отгоре де,и ще я вземеш,това е без пари  :P

iyaneva

• 128
  • 2
« Отговор #10 -: 27, февруари, 2014, 20:27 »
Миналата седмица си купих 400 квадрата за 1200, затова 3000 ми се струва много. А другите ми са по 200 квадрата и сме ги вземали от цялата страна, където на някой му изпадне нещо за вторични- давай , ние сме хората за по 400-500 лева, пей сърце. За един сезон си избиват и тях и найлона и надниците на .... Ей тук е момента да питам къде да започна тема за работната ръка- наемате ли хора, сезонни или целогодишни, и колко квалифицирани кадри могат да се намерят в земеделието, особено пък  в райони с никаква предистория в отглеждането на зеленчуци

maistora

• 196
  • 2
« Отговор #11 -: 28, февруари, 2014, 19:46 »
къде ги тези оранжерий по 3 лева квадрата бре

Янева какво разбираш под клалифицирани кадри хора с опит или с образование ...тука е момента да питам колко пплащате ?

Мило

• 1 074
  • 20
« Отговор #12 -: 28, февруари, 2014, 20:52 »
Как да наемам работна ръка, като ги напече слънцето и се подпират на мотиките.Жената ги гони веднага.Взимам само цигани когато чистя оранжериите и  градините.Това го умеят защото не е специфична работа,например като връзване на сезал през април на доматите ,или колтучене  или други тънки работи от които зависи впоследствие добив и качество на продукцията.По нашия край е много трудно да се намери качествена работна ръка в зеленчукопроизводството.

iyaneva

• 128
  • 2
« Отговор #13 -: 28, февруари, 2014, 22:16 »
Мило,отговори кaкво имaх предвид под квaлифицирaн персонaл,aз рaбтя с еднa женицa целогодишно и осигурявaм рaботa,бългaркa,пенсионеркa,обaче... .Основните нещa си ги прaвя сaмa,тя пълни кофочки,aз пикирaм. Тя прaви дупки,aз сaдя.. неможa или неискa дa се нaучи дa връзвa и култучи, можелa сaмо дa копaе..    Куриозс беше минaлaтa пролет,сaдяхме крaстaвиците тя си прaви дупките и нa последния ред и кaзaх дa преброи колко кофички имa и толковa дупки дa нaпрaви,кaто имaх предвид дa бъдaт по-нaрядко ,но дa е пълен редa. Тя преброилa30 кофички и ми прaви 30.дупки до средaтa нa редa и доволнa че е свършилa :'(,a нa мен ми се реве,но се окaзa, че не е преброилa кофичките прaвилно,  тa редa неостaнa половин.  Тa тaзи въпроснaтa женицa вземa 15 левa нa ден , при рaботни 8 чaсa и целогодишнa рaботa. Но когaто
опaем вземaме и други хорa нa 20 левa

iyaneva, къде ги тия хора за по 20 лв на ден? В наше село само почиват и нещат, ако има сериозни давай ги насам.