Кръчма

Краставица сорт Тести грийн

Станка

• 385
  • 10
  • Знам, колко не знам...!!!
Краставица сорт Тести грийн
« -: 11, февруари, 2014, 21:01 »
Понеже краставици никват ,да попитам къв сорт са и някой сял ли е Тести Грийн оранжериино?

Моля, пишете по разделите! После ще почнете да се оплаквате, че не си намирате чашите с пиене по масите - на мястото на пълната ви чаша ще намирате някоя изпита, подхвърлена от съседна маса!
« Последна редакция: 12, февруари, 2014, 09:57 от Вискяр »
Има дни,в които си мисля,че съм луда.Има и такива,в които съм сигурна.

Re: Краставица сорт Тести грийн
« Отговор #1 -: 11, февруари, 2014, 21:05 »
Тести Грийн прилича на Гергана, устойчив е на брашнеста мана и до някъде на кубинска.За оранжерия нещо по хубаво, аз не съм доволен.

Станка

• 385
  • 10
« Отговор #2 -: 11, февруари, 2014, 21:09 »
Аз от вън я гледах и много род,доволна бях и понеже е вид като Гергана ще я пробвам в оранжерията.

« Отговор #3 -: 11, февруари, 2014, 21:29 »
Ето го и нашият родовит миналогодишен корен краставици

ivanovbg

• 815
  • 10
« Отговор #4 -: 11, февруари, 2014, 21:31 »
За мен е май малко рано за краставиците.По рано от 15 април няма да мога да ги засадя на постоянно място.
По-добре да сереш на метено, отколкото да метеш насрано!
От наръчника на младия майстор: Когато вече нищо друго не помага, седни и прочети инструкциите.

Станка

• 385
  • 10
« Отговор #5 -: 11, февруари, 2014, 21:34 »
Браво но не си култучил и в БГ забраниха кривите:)

« Отговор #6 -: 11, февруари, 2014, 21:53 »
това растение беше дефектно, всички колтуци излизаха залепени за основното стебло, на 2-та метра стъблото беше дебело 10 сънтиметра

Станка

• 385
  • 10
« Отговор #7 -: 11, февруари, 2014, 22:00 »
Така и не каза хубавия сорт,това се е разпаднал хибрида,но искам семе в краставицата това харесват клиентите а и не се справям с дългото отглеждане на краставицата,добре че и пазара е кратък:) докато излязат доматите

« Отговор #8 -: 12, февруари, 2014, 14:35 »
нещо пропадна сървъра снощи та продължавам сега. Сорта от снимката е най-евтиния на Енза, Вореас но и той не е за отглеждане до късна есен, по скоро е за ранно до към 15юли

Станка

• 385
  • 10
« Отговор #9 -: 10, април, 2014, 13:55 »
 Дъждовно!!! Но на краставицата и стана тясно ще е външна и днес и дойде реда да се премести.Целта на снимките е не колегата да не спи  ;D а да сподели опит с отглеждането,канаров- каза, че цяло лято оранжерийно  ги гледа  Стигнах до 2 и 3 разряд култук но това не и пречи пак да загине ;D най много юни. и брашнясва. :-\

iyaneva

• 128
  • 2
« Отговор #10 -: 10, април, 2014, 15:16 »
Мен ме мори кубинката, най- късно издържам до средата на юли, но едва едва. А за тази година вече съм заредила първата оранжерия на 4.4.14, сорт Минотавър на Саката, миналата година съм го сяла доволна съм, но явно трябваше по- нарядко, че е с огромни листа и трудно се проветрява.
Другият ми сорт е Вигорекс на Синджента , за първа година ще го гледам.
И 3 имам мострени, за които първо впечатление- не никнат редовно.
Баща ми пък от 10 години гледа само Сандра голд на Синджента, аз така и не я намерих в каталозите , но и при него проблема е с кубинската мана

nkanavrov

• 277
  • 17
« Отговор #11 -: 10, април, 2014, 18:44 »
Големия проблем и за мен включително е , че аз самия не знам , а още повече да давам акъл и то точно за отглеждането на краставицата. Тести грийн гледах две години , но само навън. Личното ми мнение , че не си заслужава да заемам оранжерийно пространство за такъв сорт.Оранжерийно засаждам Дефенс на Енза. Засаждам началото на април и бера интензивно до началото на септември и след това до края на септември - колкото да съм в играта.Август също много ме мъчи и кубинка и брашнеста и акар и като че ли почти няма заболяване което да не ми се лепне. Лично за мен аз не умея да отглеждам краставица , просто незнам точно какво иска.Единия от вариантите за някакъв частичен успех виждам в това , че Дефенс се оказа много , много корав сорт. Плододава и при аджамии.Миналата година след като се беше разболял от всички възможни болести /м.август/ му премахнахме всички листа мез последните две на върха както и всички плодове.Тотално беше окъпана краставицата в компот от всички възможни препарати с които разполагах и след 12-13дни започнахме да берем отново.Ние наблягаме основно на домата , а краставицата се самоотглежда.В най-добрия случай успявам да я напръскам веднъж на 10 дни.Така , че с интерес очаквам и аз някой от колегите да сподели практически как отглежда краставица оранжерийно , колтучи ли , премахва ли листа , в различните периоди на развитие на какво време пръска и с какви конкретни препарати. Единственото което аз мога да споделя като опит в борбата с акара е , че при мен пътеките между мулча на редовете са посипани с талаш /дървени стърготини/ и за да вдигна въздушната влажност в най-топлите дни  ги поливам с маркуча и така се отдава влага 4-5дни.Знам , че някъде и в нещо греша , но понеже незная как е правилно не мога да си намеря грешката.Чакам и аз реални практически съвети /защото краставицата е вече засадена/.

Станка

• 385
  • 10
« Отговор #12 -: 10, април, 2014, 21:26 »
 Но си отгледал краставица до септември ;D оранжериино!!!Та си се справил!!!Гергана си гледах щото е устойчива!За начинаещи.минах на Сандра-стана много добре -късмета на начинаещия ;D,пробвах с Калунгата,даде колкото Сандрата и извода е за мен все мре след 2мес по добре Сандра-и казано че се сади 2,5бр на кв м-ок култучи се като краставица партенокарпна-ок ,но нямам условията за темпер и влажност оранжериини плюс храната и от там идват проблемите.А с кубинската при външна се справих-рязане до здраво и куадрис 25ck та все се бях отказала от Тести гриина но много роди въпреки че се беше разболяла.Питам има ли листна плесен при краставицита?

iyaneva

• 128
  • 2
« Отговор #13 -: 11, април, 2014, 10:27 »
За първи път като сях краставици , бяха Сандра, около 1 тон изкарах и ги продадох на хората в село, много вкусна била, но пак субинката ми я съсипа рано рано. А миналата година освен Минотавъра имах и Галилео, не ми се сториха много вкусни, но бяха с по- малка шума и по- дълго издържаха.
Другото , което пробвах беше резитбата, до 3-4 листо махам всичко ; до 5-6-7 махам култуците (пичовете) само , а от там на горе, оставям първи лист с първи завръз на култука, но пак проблема беше зашумяването. Но пък от друга страна, когато завръза в по- горните етажи вече  не ставаше, берях прави краставици от култуците.

Станка

• 385
  • 10
« Отговор #14 -: 11, април, 2014, 11:42 »
 При 8гр краставицата се чуди на кой свят е!И докато не се покачат нощните температури не тръгва,но и аз съм я боднала. ;D та се сещам за бързата работа. ;D Затова на Мило е още в кофички:) Култученето е предпоставка за род,като я натоварим в началото после абортирват завразите така че смело рязане:) Ниска за краставици е едната оранжерия и другата от 50кв за целта я направихме висока.Като стигне тела я обръщам на долу,даже и връхни опори си купих,но от 2год минах на варианта с подвижен възел и пускам краставицата на долу след като съм обрала и изрязала листата-долните-по доволна съм.