Кръчма

Самонаета в къщи:)

Мило

• 1 056
  • 20
Re: Самонаета в къщи:)
« Отговор #15 -: 10, февруари, 2014, 16:56 »
Извинявай колега nkanavrov,подведох те,Ясминията я гледах на вън исключително само на вън се гледа.Не става в оранжерия така поне я пишат в сайта на Ивесто.Проблема е че трябва да се опрашва въпреки,че е на вън.В оранжерия имах Леонора на Агрис,и на вън също.Ясминията я гледах на 2-3 стъбла за да направи сянка иначе е рехава на стрък.3-4 китки на всяко стебло имаше.Доволен съм.До слана имаше.Наситен червен цвят,без кочан и вкусен.
Най мразим като копам да ми отскача мотиката от камик !

Станка

• 385
  • 10
  • Знам, колко не знам...!!!
« Отговор #16 -: 04, април, 2014, 11:58 »
 Мислех да чета само ,но... ;D и клипа на Краси ме зарадва,хубаво е това да е за удоволствие.Казвам че е лесно да се гледа една култура ,но е скъпо удоволствие ;D и се иска много знание и опит. Ако може и да е от семка  ;)Мисълта ми е че като  се разсипе разсада от едната бодем друго,застраховката е ,че може да се реагира.Та си пожелавам да е една  ;D
Има дни,в които си мисля,че съм луда.Има и такива,в които съм сигурна.

Станка

• 385
  • 10
« Отговор #17 -: 04, април, 2014, 12:03 »
А това е ще е външния домат:)

nkanavrov

• 276
  • 17
« Отговор #18 -: 05, април, 2014, 11:34 »
Мерак , Мерак , Мерак ! От всяка снимка лъха - мерак.Няма нищо по-велико от мерака.Душата на човека отлитала на 40-я ден след смъртта - , а Мерака на 41-я.

Станка

• 385
  • 10
« Отговор #19 -: 05, април, 2014, 13:59 »
   ;D,Канавров,разсмя ме та се сетих за мерака,..и.. другото дето не се лекува ;D,но при теб мерака е по красив,даже карах мъжа ми да ти гледа гредичките на оранж,като ми ги сметна в цена хлъцнах ;D.Та целта на форума е не колко сме се справили а да си помогнем с теория пречупена в практиката.Преди години много не знаеща колеги на проблемна снимка на  оръфан домат без никакви гадинки видими решиха че е от скакалци и бяха прави!!!Добре ще е да има повече питащи а не  само четящи.Та 2та реда в оранж. не е много добра снимката, но са по жълти,дошла и е повече водата, нали?
« Последна редакция: 05, април, 2014, 14:01 от Станка »

Станка

• 385
  • 10
« Отговор #20 -: 05, април, 2014, 20:36 »
  Да ми е честит мерака при 16м/с  вятър от таблицата в кръчмата сметнах ,че е 57 и нещо км/ч та не само тунелите ми разви но и мулча под тиквата дигна :o,но репетицията е познато упражнение.Надеждата е хубаво нещо и крепи! пп.Урагана Кирил преживяхме,днес беше по лошо:(
« Последна редакция: 05, април, 2014, 21:05 от Станка »

Мило

• 1 056
  • 20
« Отговор #21 -: 06, април, 2014, 13:17 »
Станке,Станке пиле шарено,още много има да тичаш по полетата подир найлоните докато не спретнеш оранжерии с качествени найлони.Ама то човек се учи цял живот  ;)

Станка

• 385
  • 10
« Отговор #22 -: 06, април, 2014, 13:57 »
  Добре ;D,тя е с качествен и е жив 5та година ,нооооо малка.То много кал  ;D >:( иначе тичането е за талия :P

nkanavrov

• 276
  • 17
« Отговор #23 -: 06, април, 2014, 16:41 »
Относно сметката за оранжерията.По  нашия край цените на чисто нови оранжерии е около 30лв./кв.м. , конструкция втора употреба - 10лв. Моята от 450кв.м. ми коства труд и около 2700лв.  : 1300лв. -дървен материал , 1100лв. армиран найлон ,180лв.прозорци и 100лв.-гвоздеи, скоби цимент. С други думи около 6лв./кв.м. Така , че осигури материалите и на есен като зазимим градините и напълните бъчвите с вино  /ако има и някое малко прасенце , което да не става за пред хора/ пристигам в командировка за семинар с практическа насоченост.Ако има бол ядене и пиене ще взема и жената и децата. ;) ;) ;)

Станка

• 385
  • 10
« Отговор #24 -: 06, април, 2014, 18:18 »
 Канавров,поканен си ;D семейно!!!Гостите ми, са все граждани и като дойдат предостъпвам кухнята,осигуряваме мръвката-бол!!!На ракия сме:),но и вино има.Та предполагам ти ще водиш семинара-техн.част а Мило ще поканем като агроном!!! Лесно ви е на вас ,напред с материала сте ;D.

Вискяр

• *
  • 1 695
  • 7
  • Работата никога не свършва!
    • Градина Вискяр
« Отговор #25 -: 06, април, 2014, 22:41 »
Канавров,поканен си ;D семейно!!!Гостите ми, са все граждани и като дойдат предостъпвам кухнята,осигуряваме мръвката-бол!!!На ракия сме:),но и вино има.Та предполагам ти ще водиш семинара-техн.част а Мило ще поканем като агроном!!! Лесно ви е на вас ,напред с материала сте ;D.
И къде сте тръгнали без кръчмар, А?

Станка

• 385
  • 10
« Отговор #26 -: 06, април, 2014, 23:24 »
  Ха ха ,поканен и то отдавна ,но кви кръчми на село "Работата никога не свършва е твоя приказка": ;D и преди години приятел ми прати покана за игра в фб " Фермата"то работа има за  едно китайско село, та тва исках,не игра ;D но се притесняваше  кво ще ядат-няма проблем ;D

Станка

• 385
  • 10
« Отговор #27 -: 22, април, 2014, 22:12 »
 Открих отдавна сезона на външния домат ;D,насадих преди 10 дни за нас но от утре почва разсада за пазара който е без забележки ;D

Станка

• 385
  • 10
« Отговор #28 -: 22, април, 2014, 22:23 »
 Рила,Калина,Наслада Риа и Розова магия ;D

Мило

• 1 056
  • 20
« Отговор #29 -: 23, април, 2014, 12:13 »
Браво Станке,да продадеш безпроблемно и да нямаш конкуренция на разсада. Успех !!!