Кръчма

Зелената салата и нейното място в кръчмата

Re: Зелената салата и нейното място в кръчмата
« Отговор #30 -: 17, ноември, 2014, 21:30 »
И при мен е същата работа само не разбрах какво я изяде,даже тези под шишетата ги опукаха. Май ще спра да храня гадинки със салата.

ivanovbg

• 804
  • 10
« Отговор #31 -: 17, ноември, 2014, 21:39 »
To и аз не съм сигурен на 100%, но понеже много такива изтрепах и ...
По-добре да сереш на метено, отколкото да метеш насрано!
От наръчника на младия майстор: Когато вече нищо друго не помага, седни и прочети инструкциите.

« Отговор #32 -: 18, ноември, 2014, 09:31 »
С тези гадове борбата трябва да е комбинирана. След сеитба пръскам мезурол, слагам няколко касетки под които периодично мокря с лейката/на 2-3 дни/ всеки път има по някой и последното което правя е фенер след 6 часа, нареждат се плужеците като войници всеки хваща по един ред и сутринта няма нищо. Тази година им водя статистика, намирал съм на салатите /разсад/ 11 поредни реда по един, строени като по команда, а рекорда е в най малката оранжерия 40кв.м от септември до сега 418 бр. хванати.

Мило

• 1 056
  • 20
« Отговор #33 -: 18, ноември, 2014, 14:12 »
Абе хора как може да се занимавате със земеделие и да не водите грижа за растителната защита.Специално с плужеците шега не бива,тази година е много влажна и е рай за тях,тази година след изхвърлянето на доматите,краставиците и пипера от оранжериите след махането на мулча имаше стотици да не кажа дори хиледи плужеци.Обух ботушите и газене,с часове това правех и на другия ден пак имаше нови и отново същата процедура.Според мен механичната борба е най ефикасна,след фрезоването и засаждането разхвърлих значително количество мезорол(1кг.) и вече няма нито един в насадените салати.Мой пропуск е,че през септември не пуснах в капковото поне веднъж нуреле.
Най мразим като копам да ми отскача мотиката от камик !

nkanavrov

• 276
  • 17
« Отговор #34 -: 18, ноември, 2014, 17:21 »
В интерес на истината никога не съм използвал Мезурол , но в подкрепа на Мило споделям , че винаги след засаждане ,включително и при домат , краставица , тиквичка и др. пускам през капковото Нуреле ,Би-58 /за да им е гадно и да им смърди  ;D / и това го правя два -три пъти по време на вегитация. Като пръсна и листно няколко пъти и си решавам проблемите.

« Отговор #35 -: 18, ноември, 2014, 22:23 »
Днес като рязах салатата открих яйца на плужек. Тая гад и през зимата ще иска да се множи.

Вискяр

• *
  • 1 695
  • 7
  • Работата никога не свършва!
    • Градина Вискяр
« Отговор #36 -: 19, ноември, 2014, 10:55 »
Есента бе топла и доста яйца се излюпиха.
Обикновено есенните яйца на охлювите презимуват в почвата и напролет се люпят.

Мило

• 1 056
  • 20
« Отговор #37 -: 19, ноември, 2014, 11:55 »
Така е,тая гад само упоритоста ни ще я ликвидира,днес насадихме последните салати и пак смачках няколко гада.

execut0r

• 141
  • 5
« Отговор #38 -: 24, ноември, 2014, 10:07 »
Тази година заложих 2 оранжерии салатка и 2 оранжерии зелен лук, малко студа пречи за по бързия разтеж на салатката но за Нова Година мисля да има за бране

Мило

• 1 056
  • 20
« Отговор #39 -: 24, ноември, 2014, 11:56 »
Браво успех в продажбите,гледам ,че садиш на вади салатките с поглед към слънцегреенето,така не сме садили никога винаги на лехи или на равна повърхност.

execut0r

• 141
  • 5
« Отговор #40 -: 24, ноември, 2014, 15:43 »
При мен слънцегреенето зимно време е южно и ги садя във вади щото още не съм направил капковото... нямах време за опъване и монтаж.

Начева

• 13
  • 0
  • "Докато дишам, се надявам"
« Отговор #41 -: 25, декември, 2014, 16:38 »
Колеги да споделя и аз  за борбата ми с голите охлюви. Обикновенно са в крайните редове на оранжерията . Наръсих с Мезурол но нямаше толко жертви или не ги виждах  докато  не заложих капани  кафени чашки със бира . Мнооого си падат по бирата . Заравям чашките до ръба и сутринта събирам жертви .Доста бира отиде но спасих салатите.

ivanovbg

• 804
  • 10
« Отговор #42 -: 25, декември, 2014, 17:21 »
А не излизат ли от чашките на сутринта? Снимка ще можеш ли да качиш на капана?
По-добре да сереш на метено, отколкото да метеш насрано!
От наръчника на младия майстор: Когато вече нищо друго не помага, седни и прочети инструкциите.

Начева

• 13
  • 0
« Отговор #43 -: 25, декември, 2014, 18:10 »
 Снимки нямам но   в бирата се удавят -лично изпробвано

Начева

• 13
  • 0
« Отговор #44 -: 25, декември, 2014, 18:18 »
 А сега  да помоля  и аз съвет. Моята салата   е в оранжерия -незатворен тунел.  Трябва още малко  за да стане  но се задават студове . До колко може да издържи   агривело ще помогне ли?