Кръчма

Чистене на оранжерия от сняг

ivanovbg

• 804
  • 10
Re: Чистене на оранжерия от сняг
« Отговор #30 -: 09, март, 2015, 14:00 »
Колеги,как е снеговалежа при вас,аз три пъти чистих оранжерията от сняг и се убедих,че задължително ще трябва да свалям найлона през зимата.

А марулки, лук , чесън, репички зимата ще трябва от пазаря.
По-добре да сереш на метено, отколкото да метеш насрано!
От наръчника на младия майстор: Когато вече нищо друго не помага, седни и прочети инструкциите.

Мило

• 1 053
  • 20
« Отговор #31 -: 09, март, 2015, 18:54 »
Такъв луд късмет извадихме ние на северозапад,в петък валя за 3-4 часа и през ноща срещу събота се стопи,от тогава не е валяло,сега няма една снежинка.И то точно при нас дето ни затрупва всяка година,природа друго не мога да кажа.Съчувствам им на колегите които са чистили оранжериите,но няма начин иначе ще има проблем голям.
Най мразим като копам да ми отскача мотиката от камик !

stella_z

• 157
  • 2
  • градина
« Отговор #32 -: 09, март, 2015, 21:27 »
Ето така е при нас. Мъжа ми три пъти я чисти:) поне на разсада му е топло :)

execut0r

• 141
  • 5
« Отговор #33 -: 10, март, 2015, 08:44 »
Същото мога да кажа и аз, петък срещу събота бе валяло сняг и натрупало около 10 см, до обяд в събота нямаше и спомен за него само дъжд. Добре е че зеления фасул е излязъл че на тази влага ще изгние.

« Отговор #34 -: 12, март, 2015, 17:09 »
   Е....оранжериите издържаха на снега но сега всичките мишки  са вътре на топло и похапват семенца >:(

Мило

• 1 053
  • 20
« Отговор #35 -: 12, март, 2015, 18:16 »
Пусни котката вътре  ;D

« Отговор #36 -: 12, март, 2015, 21:07 »
    Абе и аз така мислех ама знам ли ти дали пък няма да се пръкне някаква организация за защита на мишките....
  Не рискувах. Занесох им сиренце салам и други екстри та дано ми оставят семчиците.

Мило

• 1 053
  • 20
« Отговор #37 -: 07, януари, 2017, 16:54 »

Мислех,че ще ми се размине чистенето,но не,няма зима да не сме чистили снега !

stella_z

• 157
  • 2
  • градина
« Отговор #38 -: 07, януари, 2017, 17:28 »
Лесно няма в земеделието :)  Дано ти се размине с един път. А имаш ли нещо в оранжерията в момента? Ние имаме марулки  в едната съвсем малки. Завити са с двойно агривело но не знам дали ще оцелеят. Затова и не бутаме снега да пази малко по топло, не че не се свлича де

Мило

• 1 053
  • 20
« Отговор #39 -: 08, януари, 2017, 09:25 »
Да имаме в 5 оранжерии салати,лук и репички покрити с двойно агривело,но не можем да си позволим да не чистим снега,страх лозе пази,въпреки,че оранжериите са яки и здрави (Асеновградски модел).Други 2 са правени и не ги рискуваме през зимата,стоят отвити и празни,готови през пролетта за първите домати :)

С.К.

• 23
  • 0
  • градина
« Отговор #40 -: 09, януари, 2017, 13:54 »
Здравейте и за много години! Живи и здрави! Знам, че не е много в темата ама все пак е свързано... с чистенето на сняг. Някой да има опит с електропастирите и по-точно снега дали смъква заряда на акумолатора, тъй като на места е навяло преспи върху него и е паднал доста сняг (около 1,5 м) от оранжериите върху него (за не знам кой път)? Ако някой има опит ако може да сподели :).

stella_z

• 157
  • 2
  • градина
« Отговор #41 -: 10, януари, 2017, 12:21 »
Мило ,браво на вас за ентусиазма и трудолюбието! Ние за сега имаме 3 големи оранжерии и една малка за разсад. Ще видим как ще се справим на пролет с работата и може наесен да гоним вашите бройки - вдъхновават ме хора като вас :) Сега ходихме до село и положението е много снежно, до коляно газих, но снега е пухкав, сух и върху оранжериие е съвсем малко , повечето се е свлякъл отстрани. А салатките вътре са горе долу добре като се има предвид че са разсадени няколко дни преди снега  :( Като поотпусне ще стане ясно кой жив кой здрав.
Искам друго да питам- четох че торите с торове на YARA . При нас в агроаптеките не намирам - вие поръчвате ли го или си има при вас в аптеките?

Мило

• 1 053
  • 20
« Отговор #42 -: 10, януари, 2017, 13:36 »
По нашите агроаптеки  винаги е заредено с всевъзможни торове,но ако трябва нещо при тях поръчваме и доставят.Та нямаме проблем за сега.От 2 г. ползвам гръцката водоразстворима Tera Star,а предишни години на Yara или Hortigrou
всички са мн. добри !

Мило

• 1 053
  • 20
« Отговор #43 -: 10, февруари, 2017, 14:39 »

stella_z

• 157
  • 2
  • градина
« Отговор #44 -: 10, февруари, 2017, 16:17 »
Кажи че не е от днес моля те  :). При нас сутринта валя и натрупа два пръста, но е топло и го топи. Но януари и при нас беше същата гледка, нямаше къде да го събаряме.