Кръчма

Как да отгледаме ягоди - какви сортове и технология да

LetyDi

• 6
  • 0
  • градина
Здравейте! Търся разсад ягоди за 5-6 метрова леха. Продава ли някой? Цена? Бих засадила и 10-тина корена малини, ако ме ориентирате от къде да си купя. Бих ги приела и като подарък :) Спорен ден!

Вискяр

• *
  • 1 694
  • 7
  • Работата никога не свършва!
    • Градина Вискяр
Три корена ягоди за един лев.
Малините са по 1,50 лв за корен. Но е още рано за тях.

vui4o.vili

• 10
  • 1
  • градина
Искам да си разсея ягодите на друго място.Гледам Руснаците не ползват фолио,а агротекстил.Тук при нас намирам само агрил или агривело срещу слана.Те използват текстил със сив цвят,а при нас се предлага само бял.Ако някой знае откъде може да се набави сив нека да пише.

има в бриколаж на пакети по 5-6 кв.м. ама златна работа

Radoslav

• 44
  • 0
  • градина
Здравейте. Имам въпрос относно ягодите.Чисто и птосто от любопитство и мерак засадих около 100 корена ягоди по миналата година.Сорта е Клери.Нямам представа как се чистят и рзсаждат и затова станаха много гъсти.Може ли някой да ми обясни как се режат и пресяват всяка година.Резултата при мен е 2 години вече никакво рязане на ластуни ли как там се наричат и никакво пресяване.

Вискяр

• *
  • 1 694
  • 7
    • Градина Вискяр
Поизтървал си ги.
При сортовете ягоди с ластуни се махат всичките ластуни - колкото по-рано, толкова по-добре, освен ако не ти трябва някой за подсаждане на загинало растение. Или ако искаш да правиш разсад за ягоди.

Radoslav

• 44
  • 0
  • градина
Ами да искам да си направя още разсад и да ги увелича... Но не знам от къде да режа и колко да оставя...

Вискяр

• *
  • 1 694
  • 7
    • Градина Вискяр
В редицата оставяш по едно ягодово растение на 25-30 см. Всичко друго изваждаш.
Ластарите ги режеш на около 2 см от корена.

Radoslav

• 44
  • 0
  • градина
А кога се прави тази резитба и кое се засажда като нов разсад после...Да зна кога да го направя и да засадя новите растения...

Вискяр

• *
  • 1 694
  • 7
    • Градина Вискяр
При първа възможност за работа в лехата с ягоди.
Мисля, че няма да ти е трудно да различиш две годишните ягодови растения от младите.
Пък и да сбъркаш, не е фатално. Тъкмо ще имаш млади и жизнени ягодови растения в редицата.

В Италия ягодите промишлено се отглеждат за една година  - така винаги имат млади и жизнени растения, с минимум болести и проблеми.

Radoslav

• 44
  • 0
  • градина
Добре, сега ако може да ми обясните как се правят тези лехи и найлоните как се опъват за да не се цапат плодовете...Аз съм ги засял на равно в земята, нямам "високи лехи", както вие ги наричате....Бих бил много благодарен за малко по-подробна информация

Вискяр

• *
  • 1 694
  • 7
    • Градина Вискяр
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=KLV4wfos6EQ" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=KLV4wfos6EQ</a>

Станка

• 385
  • 10
  • Знам, колко не знам...!!!
 А това прочетох скоро и ми хареса .http://www.fermer.bg/tips/show/864.
Има дни,в които си мисля,че съм луда.Има и такива,в които съм сигурна.

Това с подновяването от спящите пъпки, колко ще е вярно незнам.Тоя тотален хербицид нали уж трябва до корените да го изсуши.

Вискяр

• *
  • 1 694
  • 7
    • Градина Вискяр
Това с подновяването от спящите пъпки, колко ще е вярно незнам.Тоя тотален хербицид нали уж трябва до корените да го изсуши.
Не ми се мисли колко Баста е нужно, ако има троскот. От Байер има указания само за при овошки. Поразява единствено надземната част на плевелите и коренищните се унищожават чрез няколко третирания - докато се изтощи бурена и спре да пуска нови филизи.