Кръчма

Сортове домати

Мило

• 1 003
  • 20
Re: Сортове домати
« Отговор #105 -: 17, май, 2017, 12:19 »
Важното е ,че са с атрактивен външен вид и мн. вкусни,за ефтин сорт не може да имаш претенции.Каквото дойде това ще е,при сравнително редовно хранене ще имат по добър завръз.
Най мразим като копам да ми отскача мотиката от камик !

peterstamov

• **
  • 59
  • 0
  • градина
« Отговор #106 -: 17, май, 2017, 13:44 »
Така са! Не ги пипай!

Вискяр

• *
  • 1 629
  • 7
  • Работата никога не свършва!
    • Градина Вискяр
« Отговор #107 -: 18, май, 2017, 08:30 »
На мен ми прилича на някакво чери.
При толкова цвята на китка не бих очаквал домат, по-тежък от 100 г.
Снимай и покажи развитието по-нататък.

петко б

• 440
  • 9
  • градина
« Отговор #108 -: 18, май, 2017, 13:31 »
Чери или Рома.

sasho41

• 206
  • 6
  • Навеждай се само, за да вдигнеш. Епикур
« Отговор #109 -: 18, май, 2017, 14:01 »
Не знам какво ще излезе от тези много цветове, но съм сигурен че семената са от
пакетче на което пише "Сърцето на Албенга". Какво ще излезе, ще покажат снимките във времето
назад. Благодаря на всички, които изказаха мнение по въпроса. ;) :)
Изтанцувай го този живот ,човече!
И без друго е колкото един блус. Понякога и по малко.
Разликата м/у данъчния агент и касапина е, че последният запазва кожата- Марк Твен

Теодор

• 17
  • 0
  • градина
« Отговор #110 -: 22, май, 2017, 07:00 »
...пакетче на което пише "Сърцето на Албенга". ..
Миналата година, от 18 корена 2 се оказаха съвсем различен сорт, който дори не успяваше да завърже, само цъфтяха и то доста късно - когато останалите вече зрееха; аз все пак съм начинаещ и доста неща тогава бях правил не както трябва, може и да е от това, но все пак да споделя.

Gogo69

• 279
  • 5
  • Ако можеш да направиш добро - направи го!
« Отговор #111 -: 22, май, 2017, 22:09 »
Моля да споделите опит от доматите ПИНК РОК, оранжерийно и външно, ако някой гледа външно, разбира се!
Благодаря предварително!

« Отговор #112 -: 23, май, 2017, 08:38 »
Здравей,аз отглеждам Пинк Рок за първа година в оранжерия, за сега се развива прекрасно,цъфти четвърта китка. Имам три сорта в оранжерията,най-напред цъфна Афен,след него Хъни Муун,Пинк Рок цъфна няколко дни след Хъни Муун. Връзва добре по 5/6 домата на китка,вкусен и здрав домат(есента го отглеждах на балкона).
Агронома на Агрис в София ми каза,че го е отглеждал в двора си и е доволен от резултата. Аз реших да опитам отвън и трите сорта под тунел. Засях ги по-рано от другите домати за двора и в момента цъфтят. Идеята ми е да бера по-рано от двора и да проверя как завързват по време на жегите,освен това ми допадат на вкус и няма да е само експеримент. Ще пиша и когато узреят.

Gogo69

• 279
  • 5
  • Ако можеш да направиш добро - направи го!
« Отговор #113 -: 23, май, 2017, 23:14 »
Мерси, Краси! Поствай как вървят от време на време...

Доматка

• 361
  • 3
  • градина
« Отговор #114 -: Вчера в 10:34 pm »
Краси,не видях по рано и писах в другата тема!Пинк Рок при мен са на четвърта китка,но не едреят!ыКато едри Черита са !Ще снимам!Хъни Муун и Афен са мааалко по добре,но като цяло незадоволителен резултат за сега.Афена пак узря първи!

alex

• 137
  • 0
  • градина
« Отговор #115 -: Днес в 09:02 am »
И при мен Хъни Муун дребнеят спрямо Афена. Очакванията ми бяха доста по-големи. Ще го видя как е на вкус, но определено за ранен домат го отписвам. А и като устойчивост е идентичен с Афена, нали и двата са на clause.