Кръчма

Да става приказка

ХЕРА

• 177
  • 6
Re: Да става приказка
« Отговор #30 -: 31, май, 2013, 16:19 »
Аз имам горчив опит от телени конструкции-натежаха едроплодните домати и започнаха да късат теловете-стана мазало.На другата година сложихме още по-дебела тел.Тогава пък заваляха едни порои и падаха цели редове-не искам конструкции.
Освен това ми е по-лесно да обслужвам доматите на коли-и за колтучене,и за връзване,и при поливката ми е по-лесно да пъхна маркуча,и най-вече при брането и изнасянето-няма нужда да обикаляш като влак в коловоз ;).Вече презполовихме колите,ще се справим-тук има толкова обрасли стари пътища и дерета.
Освободи ли се папката за снимки?

Мило

• 1 053
  • 20
« Отговор #31 -: 01, юни, 2013, 13:19 »
Много правилно Хера и мойто мнение е същото за колците по ефикасно е на всеки срък колец,а що се отнася за телената конструкция трябва да е с бетонни колци през 4 метра колец от колец.Тогава е сигурно ,че няма да има фал  ;)
Най мразим като копам да ми отскача мотиката от камик !

« Отговор #32 -: 21, юни, 2013, 15:24 »
Възхищавам Ви се  :)

ИПК

• 374
  • 2
  • Иван Петров Коцев
« Отговор #33 -: 02, януари, 2016, 12:26 »
Да раздвижим тая тема ,че вече две години нищо не е писано в нея.
И аз ще се пиша градинар като мисля от другата седмица да засявам семената. Ще ми трябват малки количества разсад. 10 броя краставици Гергана ,15 броя домат Рила ,15 броя Амати ,15броя сърцето на Албенга и 100 броя пипер.Ако се проваля с разсада ще разчитам на вас баш производителите като най близко ми е ХЕРА и дано тя изнесе на пазара в Севлиево .

Вискяр

• *
  • 1 694
  • 7
  • Работата никога не свършва!
    • Градина Вискяр
« Отговор #34 -: 02, януари, 2016, 13:14 »
Имаш ли оранжерия?
Че за на открито ми се вижда рано да сееш разсад за Севлиевско.

ИПК

• 374
  • 2
  • Иван Петров Коцев
« Отговор #35 -: 02, януари, 2016, 13:39 »
За първи път ще садя в нея . Нали току що я направих . Обаче съдя по шест квадратовата дето я имам вече за шеста година и в нея съм ги сял винаги между 20 Март и 30 Март и проблем не е имало .Ще приложа и снимки  по късно ,че ги нямам на тоя комп.

ИПК

• 374
  • 2
  • Иван Петров Коцев
« Отговор #36 -: 02, януари, 2016, 18:31 »
За първи път ще садя в нея . Нали току що я направих . Обаче съдя по шест квадратовата дето я имам вече за шеста година и в нея съм ги сял винаги между 20 Март и 30 Март и проблем не е имало .Ще приложа и снимки  по късно ,че ги нямам на тоя комп.
Ето и доказателствен материал. :)

А до сега ги сеях в ямки и им наливах по едно шише от безалкохолно вода и това им е поливката за седмица .

Даже и на открито под стъкла съм ги садил в края на Март.

« Последна редакция: 02, януари, 2016, 19:11 от Вискяр »

ХЕРА

• 177
  • 6
« Отговор #37 -: 02, януари, 2016, 18:54 »
ИПК, ти къде си?

ИПК

• 374
  • 2
  • Иван Петров Коцев
« Отговор #38 -: 02, януари, 2016, 20:17 »
Село Къкрина . С  Къкринското ханче е най известно.ИПК  това са ми трите имена .Иван Петров Коцев.

ХЕРА

• 177
  • 6
« Отговор #39 -: 02, януари, 2016, 20:26 »
През две села сме-градините ни са в Кормянско.

ИПК

• 374
  • 2
  • Иван Петров Коцев
« Отговор #40 -: 02, януари, 2016, 20:37 »
Ами аз почти всеки  месец минавам през него ,че ходя до Севлиево .Може и на пазара в Севлиево да се видим ако имаш още маса там и продаваш. :)

ХЕРА

• 177
  • 6
« Отговор #41 -: 03, януари, 2016, 11:00 »
Да продавам- сега салати и зелен лук. Но оставам с впечатление, че сме се срещали?

ИПК

• 374
  • 2
  • Иван Петров Коцев
« Отговор #42 -: 03, януари, 2016, 14:32 »
Не сме се срещали, но живот и здраве дай боже да се видим напролет по край разсадите .

nkanavrov

• 276
  • 17
« Отговор #43 -: 03, януари, 2016, 18:39 »
Що ще чакате разсадите бе хора , ракия вино и сланина нямате ли .Хера - наскуби салата , зелен лук и има няма два -три дни и то вече е Иванов ден . Има - няма - през две села ;) ;) ;)

ИПК

• 374
  • 2
  • Иван Петров Коцев
« Отговор #44 -: 03, януари, 2016, 19:13 »
Прав си със забележката , но има едно но , че аз живея и работя в Ловеч,  а растоянието вече е близо 40км.На село съм през двата почивни дни събота и неделя. Но това не пречи една събота отивайки до Севлиево  да се срещнем тъй и тъй минавам през нейното село . ;)Да сме живи и здрави и всичко ще се нареди. :)