Кръчма

Дълга краставица

Мило

• 1 056
  • 20
Дълга краставица
« -: 17, януари, 2013, 19:35 »

« Последна редакция: 18, януари, 2013, 15:15 от Coku »
Най мразим като копам да ми отскача мотиката от камик !

ХЕРА

• 177
  • 6
Re: Дълга краставица
« Отговор #1 -: 07, март, 2013, 11:23 »
Ето ми ги краставичките вчера http://wili66.snimka.bg/hobby/gradina-2013.729365.29852582-определено им липсва слънце,но мисля,че ще наваксат.

nkanavrov

• 276
  • 17
« Отговор #2 -: 29, март, 2013, 18:31 »
Днес полях обилно разсада на краставиците с добавка на НПК и течен органичен тор -"Уни стим".Напръсках ги листно с "компот" :) от НПК,Унистим,Лактофол,Топсин,Акробат,Шампион и Авейкън. С една дума им надрусах здраво раниците  и утре господ напред , аз и краставиците след него  и започвам засаждането. "Поговорих" си много сериозно   :) :)  и със разсада на домата , защото от средата на следващата седмица го очаква същата участ  ;).

Мило

• 1 056
  • 20
« Отговор #3 -: 29, март, 2013, 19:43 »
Колега малко си попрекалил с коктейлите акробат-меден оксихлорид и шампион- меден хидроокис-не е нужно 2 медни препарати и то при краставица.Най малкото медта потиска развитието и,  пък и толкова листна тор 4 модела също не е нужно.Ако не ги ощавиш (изгориш) ще си касметлия. Като гледам растенията нищо от това което си приложил не им е нужно.   :o

Вискяр

• *
  • 1 695
  • 7
  • Работата никога не свършва!
    • Градина Вискяр
« Отговор #4 -: 29, март, 2013, 19:57 »
С една дума им надрусах здраво раниците  и утре
Верно си ги надрусал. После ша са чудиш що нощем нещо танцува в оранжерията...

От такова екстази и вековен дъб ще се надруса.

« Отговор #5 -: 29, март, 2013, 20:21 »
     Е... колега, караш ме да се чувствам като пинтия :-[

nkanavrov

• 276
  • 17
« Отговор #6 -: 29, март, 2013, 21:57 »
Абе вярно е ,че на пръв поглед си е множко  :) :) : Разбира се , че съм понамалил малко дозите на всеки от препаратите , но им сложих  ;).Да не утре като стане гаф и ме попитат /краставиците/ - Ти ако ни беше дал еди какво си - то щеше да бъде еди какво си. Така знам , че съм дал , без да съм сръндза  ;) ;).Каквото и когато им потрябва да знам , че съм го дал, и когато дойде време аз да искам , да мога да ударя с юмрук по масата.От сега да си знаят , че аз съм този който поръчва музиката  :).И сега сериозно - всяка година в началото постъпвам така, след това пръскам ежеседмично като не повтарям препарат в рамките на един месец.

nkanavrov

• 276
  • 17
« Отговор #7 -: 11, април, 2013, 20:49 »
Ало ! Главния кръчмар , наливай на всички по-едно , докато аз нарежа салатата  ;) ;) ;)./снимките са от днес/.

ivanovbg

• 804
  • 10
« Отговор #8 -: 11, април, 2013, 21:11 »
Страшни са. Евала.

Само да попитам. С капково ли са и на какво разстояние са маркучите от корена?
По-добре да сереш на метено, отколкото да метеш насрано!
От наръчника на младия майстор: Когато вече нищо друго не помага, седни и прочети инструкциите.

Вискяр

• *
  • 1 695
  • 7
    • Градина Вискяр
« Отговор #9 -: 11, април, 2013, 22:44 »
Давай бурето и да сядаме!  ;D

Мило

• 1 056
  • 20
« Отговор #10 -: 12, април, 2013, 13:24 »
Браво колега,скоро ще береш  :)

ivanovbg

• 804
  • 10
« Отговор #11 -: 19, май, 2013, 22:54 »
По колко пъти на ден се поливат краставиците с капково и под мулч и горе долу с каква норма?
От наръчника на младия майстор: Когато вече нищо друго не помага, седни и прочети инструкциите.

Мило

• 1 056
  • 20
« Отговор #12 -: 20, май, 2013, 21:39 »
На краставицата не и понася капково напояване,аз съм с мулч но поливам гравитачно защото изисква когато е в плододаване много влага.С капково не е рентабилно при краставица,не е като при домата.

ivanovbg

• 804
  • 10
« Отговор #13 -: 21, май, 2013, 09:01 »
Лошото е че нямам толкова вода, а и земята е чернозем и прави много пукнатини. Пробвал съм и не става гравитачно - изтича на някъде и изчезва :( В смисъл поливам с вода от чешмата. В момента съм сложил един 100литров бидон за да е по топла водата за поливане и съм го свързал към капковото. Оранжерията е малка - 3 на 4 метра и има 3 реда по 7-8 корена. 1 ред сандра и 2 реда гергана. На сандрата махнах на първите 4-5 листа завръзите и култуците, а на герганата култуците. Засега се развиват добре - имат по 7-8 листа само с един маркуч на ред. Бидона се изпразва през капковото за около 7-8 часа.

А ако сложа по 2 маркуча на ред така че да обхваща по голяма площ около краставиците? И този бидон ще е достатъчен ли за дневна поливка поне? В смисъл сутрин го пълня, през деня се стопля и вечер го пускам да се източи в оранжерийката?
« Последна редакция: 21, май, 2013, 09:20 от ivanovbg »

Вискяр

• *
  • 1 695
  • 7
    • Градина Вискяр
« Отговор #14 -: 21, май, 2013, 15:53 »
Най-много и най-вкусни краставици брах една година, когато валя три седмици без прекъсване. И нито петънце мана не се получи.
Тази година съм решил да ги отглеждам с микродъждуване.

Мисля, че ако започнеш да поливаш гравитачно, всяка сутрин, нещата ще се оправят. Това, че имаш пукнатини, не е хубаво - земята ти е суха. Поиграй си една седмица всяка сутрин и ще ти се навлажни земята.
Както го описваш, хубаво е и около оранжерията да пускаш във вада вода.