Кръчма

Царството на ХЕРА

iyaneva

• 128
  • 2
Re: Царството на ХЕРА
« Отговор #15 -: 02, февруари, 2014, 16:22 »
Хубаво е човек да намери себе си и своето местенце, но ние с мъжа ми още сме в едно лудо лутане между по- простичките и между по-грандиозните неща... в търсене на всеки своето нещо.Отглеждаме и полски култури(пшеница,грах..) и овощна градина имаме , но все не е моето място, отгледана съм в оранжерии, пък не съм питала да не са ми заровили пъпа там, и все и все зеленчука ме влече.

ХЕРА

• 177
  • 6
« Отговор #16 -: 05, май, 2014, 21:52 »
Напоследък не мога да се справям с прикачването на снимки тук  :(
За това ще ви покажа градината си към 4 май с линк http://wili66.snimka.bg/hobby/2014.801032.33103509 от тук-нататък...

sasho41

• 223
  • 6
  • Навеждай се само, за да вдигнеш. Епикур
« Отговор #17 -: 06, май, 2014, 00:01 »
А в същност какво му трябва на човек  ;)
А дали има човек на "овои бели свет", който знае отговора на този въпрос?
Може би!!!!!?
„Уви, светът обърнал се в пустиня!
Море от злоба и разврат!…
Иди живей сред туй море от тиня,
сред толкоз много кал и смрад!“
Христо Смирненски

Мило

• 1 056
  • 20
« Отговор #18 -: 06, май, 2014, 12:57 »
Браво колежке за прекрасната градина.Голям добив да направиш и на добри цени да се радваш.Успех !!!
Най мразим като копам да ми отскача мотиката от камик !

Станка

• 385
  • 10
  • Знам, колко не знам...!!!
« Отговор #19 -: 06, май, 2014, 21:09 »
 Браво за външния домат дето спа в апартамента-супер е!!!Но защо късния пак го съдиш в кофички,много работа е а е топло вече?
Има дни,в които си мисля,че съм луда.Има и такива,в които съм сигурна.

Вискяр

• *
  • 1 695
  • 7
  • Работата никога не свършва!
    • Градина Вискяр
« Отговор #20 -: 06, май, 2014, 22:14 »
Ееееее - браво! Добре си.

ХЕРА

• 177
  • 6
« Отговор #21 -: 07, май, 2014, 18:51 »
Късния просто го вкоренявам в кофичките-после само го пускам в градината и е прихванат.Спестявам си клюмването от жегата, изяждането от попови прасета и ежедневното обикаляне на повече от декар за пресяване.
А и изобщо не го бързам-ако го форсирам сега ще е на първа китка през юли когото пазара е залят с домати от всякакви видове и произход, а който е сял в градината си бере преди да го е изпуснал от някоя болест.Друго е да започне да зрее към средата на август и да кара до слана, а след това да лагерува до Коледа...Цените са по-добри от сегашните със сигурност...

Станка

• 385
  • 10
« Отговор #22 -: 07, май, 2014, 20:18 »
 Ми както и да не го форцирваш домата от поникване влиза в плододаване средно ранния за 90дни,мисля че този си го избързала.Ще стане точно когато пазара е залят с домат.Преди сеех по 24 май за есента и то по добре от ранен сорт но изместих засяването  тези дни заради сланите и само в по гъстите табли месец с добра коренова система е и нямаш грижи :)Още не съм го сяла ,много съдене има сега но ще го сея сега.Имах на Коледа от 24 майския :-\

ХЕРА

• 177
  • 6
« Отговор #23 -: 07, май, 2014, 20:48 »
Сея го в началото на април всяка година -никне около 10 април и разсаждам около 24 май-40-45 дневен-зрее след 15 август .Той е едроплоден е е по-бавен от хибридите.Аз не обичам да форсирам растенията-дори ще го забавя  като го налея до максимални размери-такъв го обичат клиентите ми.А обикновено последните домати изядаме когото сеем през януари ранния.
Моята философия е малко по-различна-не гоня количество и срокове-интересува ме единствено вкуса и качеството....и удоволствието на клиента.Въпрос на световиждане-бях в бързата писта преди време и сега знам-не си е струвало...

Станка

• 385
  • 10
« Отговор #24 -: 07, май, 2014, 21:44 »
  Нямах предвид бързи и бавни писти, а ако може да си намалим упражненията -го споделих като опит директните сортове са 120дни нали така и аз такъв ям и имам доволни клиенти за него,но 3000 кофички са ми много работа. :-\ :-\

stella_z

• 157
  • 2
  • градина
« Отговор #25 -: 09, януари, 2015, 12:14 »
Поздравления за градинка,много ми харесва. И аз като теб съм на мнение , че е важен вкуса на зеленчука и задоволеността на клиента,за това се опитваме да залагаме на това. Лятото сеем само розов домат , не е много добивен,но за сметка на това е невероятно вкусен.Продаваме го на дребно на пазара и вече имаме редовни клиенти :)А кои сортове сеете за късни домати с доузряване? Иска ми се да имаме собствено производство на домати до зимата , а не да ядем пластмасови гръцки.

Katsarski

• 25
  • 0
  • градина
« Отговор #26 -: 10, април, 2015, 13:27 »
Бравоооо! Евала. :)
КОГАТО ИСКАШ ДА СПЕСТИШ,ПЪРВО ОТДЕЛИ ДАДЕНА СУМА ЗА ПЕСТЕНЕ И ЖИВЕЙ С ОСТАТЪКА НА ТВОИТЕ ПРИХОДИ,А НЕ ПЪРВО ДА ХАРЧИШ И С ОСТАТЪКА НА ПРИХОДИТЕ ТИ ДА СИ КАЗВАШ ЧЕ ПЕСТИШ!!!

ХЕРА

• 177
  • 6
« Отговор #27 -: 13, февруари, 2016, 21:47 »

Днес пикирахме разсад сят на 10 януари.

ХЕРА

• 177
  • 6
« Отговор #28 -: 13, февруари, 2016, 21:57 »

Тези са сяти на 15 декември и пикирани преди седмица. Първата нощ ни изгасна печката и температурата падна почти до нула, а миналия ден се забавихме с отварянето и беше стигнала 37. Дано няма повече издънки  :-[

петко б

• 456
  • 9
  • градина
« Отговор #29 -: 14, февруари, 2016, 10:04 »
Колежке , накрая май ще направиш нов модифециран сорт , който издържа от минус 20 до плюс 60 градуса  :) :) :)