Кръчма

оранжерии

execut0r

• 141
  • 5
Re: оранжерии
« Отговор #15 -: 08, юли, 2013, 09:19 »
Вчера монтирах най после още 2 оранжерии :)

« Последна редакция: 08, юли, 2013, 17:20 от Вискяр »

Вискяр

• *
  • 1 694
  • 7
  • Работата никога не свършва!
    • Градина Вискяр
« Отговор #16 -: 08, юли, 2013, 17:21 »
Колко са високи тези оранжерии? Ниски ми се виждат.

Мило

• 1 053
  • 20
« Отговор #17 -: 08, юли, 2013, 21:17 »
2,60-2,80 ми се виждат високи,добре е, за интензивно зеленчукопроизводство са екстра.Да правиш отлични добиви и много пари да изкарваш от тях ти пожелавам.Успех  ;D
Най мразим като копам да ми отскача мотиката от камик !

execut0r

• 141
  • 5
« Отговор #18 -: 09, юли, 2013, 13:59 »
Оранжериите са високи 2 м до напречните което ми е подходящо за отглеждането на корнишони , мислех да ги правя блоков тип но се отказах поотделно се стоплят по бързо за зимните култури

Мило

• 1 053
  • 20
« Отговор #19 -: 29, януари, 2014, 09:47 »
Тая зима направих още една оранжерия с циментови колци отдолу и 1/2 тръби извити на дъги отгоре,било от 3/4 тръби и гредички за подпори.Върху циментовите колци набих 12см тръби Ф85мм вътрешен размер за заваряване на дъгите.Ферма от ферма е на 1,80см,стегната стана,но не е сигурно ако е покрита през зимата дали ще издържи на снеговете.Един колега направи същата мин. година и в момента е покрита със салати в нея.Обаче снега я огънал,явно тръбите е трябвало да бъдат поне 3/4 или 1цол за да е сигурна работата,но и в качеството на тръбите се съмнявам вече,явно са по тънкостенни  >:(

nkanavrov

• 276
  • 17
« Отговор #20 -: 29, януари, 2014, 10:31 »
Чакаме  снимки , за да можем да си чешем езиците и Задължително да даваме акъл  ;) ;) ;) ;)

Мило

• 1 053
  • 20
« Отговор #21 -: 29, януари, 2014, 12:42 »
Снимки,снимки ама не мога да стигна до другата градина 50см, сняг да го еба,все пак ще се опитам тия дни  :)

nkanavrov

• 276
  • 17
« Отговор #22 -: 07, февруари, 2014, 17:39 »
Колега, дните минават и всеки ден проверяваме за така обещаните снимки.Целта е да откраднем малко идеи.

Мило

• 1 053
  • 20
« Отговор #23 -: 07, февруари, 2014, 18:23 »
E днес ходих ама без апарат,разринах малко снега и да видя там ли е оранжерията,да не е направила крака,че по нашия край .......мамата  ;D.Утре гаранция .

Мило

• 1 053
  • 20
« Отговор #24 -: 08, февруари, 2014, 17:30 »

Новата оранжерия 32x6,80x3m,правена от тръби,циментови колци и релефно желязо.Предстоят да се направят плъзгащи врати и да се сложи найлон.Но това като се махне снега,че бая го има 25см.  >:(

nkanavrov

• 276
  • 17
« Отговор #25 -: 08, февруари, 2014, 18:18 »
Браво , с пожелания за берекет ! ;) ;) ;) Дървените подпори на какво стъпват на земята?Много ме кефи това , че градината ти е на завет място. Ако аз направя такава конструкция на моя "ветрилник" ще просъществува максимум седмица  :'( :'(. Попитах за дървените подпори, защото при мен въпроса го реших с пластмасови туби от 11л., на които отрязах гърловината.Тубата е в земята,подпората стъпва вътре в тубата,вътре го залях с бетон и пространството около тубата и дупката също с бетон. Така дървото  не контактува със пръста и съответно с влагата.

Мило

• 1 053
  • 20
« Отговор #26 -: 08, февруари, 2014, 20:12 »
Подпорите са с 4навивки найлон и стегнати с тиксо,изпитан метод,поне 10г. издържа,така имам на още една оранжерия.

nkanavrov

• 276
  • 17
« Отговор #27 -: 08, февруари, 2014, 22:09 »
Не,че си искал от някого акъл , но нали това беше условието като те накарахме да пуснеш снимки  ;) ;) ;).В тази връзка : При  разстояние между фермите от 1.8м. според мен рискуваш да се получи нежелано провисване на найлона , а при снеговалеж може да се окаже и още по-зле.При монтажа на моята нова оранжерия аз покрих с армиран найлон с ширина 1.5м.По тази причина фермите /дървени/ ги монтирах на разстояние около 1.45м.Въпреки това се подсигурих като използувах пластмасова /или още полипропиленова/ чембер лента.От билото до стрехата разстоянието ми е 4м. На това разстояние опънах от край до край на оранжерията по три бр. чембер ленти, като реално се получи през около метър.След като опънах лентите върху тях вече разпънах найлона.Последния сняг който валя преди седмица натрупа по единия скат на оранжерията около 20см.Имам чувството ,че ако не бяха тези ленти найлона нямаше да издържи на тежестта.За разлика от заводските оранжерии ,моята като гледам и твоята оранжерии нямат допълнителни разпънки между фермите и ми се струва ,че такава лента би свършила страхотна работа.Съжелявам само ,че при монтажа на моята не сложих по-нагъсто от лентите.Цената им е направо смешна,за около 400м. платих около 4лв.За да не се изхлузват по фермите в твоя случай можеш да вързваш лентата на първата ферма и при разпъването да я пресукваш около тръбите на следващите.В крайна сметка това е само предложение ;)

iyaneva

• 128
  • 2
« Отговор #28 -: 09, февруари, 2014, 08:18 »
Това с лентите е идея, откъде си ги купувал тези ленти, че аз имам сега една 400 квадратна, която искам да направя поне 500 с удължаване на разстоянието на фермите, та лентата ще ми свърши добра работа.

Мило

• 1 053
  • 20
« Отговор #29 -: 09, февруари, 2014, 11:15 »
Внимавайте много с тия пласмасови ленти,аз така от начало когато започнах с оранжериите оставих пласмасовите скоби (лайсни) върху някой ферми и върху някой куки,след година,две там където са опирали в найлона са го изгорили като са се напичали през лятото,а където е опирало желязото му няма нищо на найлона.Извода е ,че пласмасата съсипва найлона,а не желязото.Що се отнася до растоянието между фермите 1,80 няма да имам проблем защото винаги испъвам найлона на тупан и гори през горещините не се отпуска,а за зимата не съм предвидил да е покрита,свалвам найлона от едната страна.не ми се чисти 6та оранжерия от сняг.Ако реша все пак да сложа нещо от ферма до ферма може да исползвам старите маркучи на капковото идеални са за тая работа.Но пак казвам испатил съм и ме е страх да сложа нещо друго от желязо под найлона.