Кръчма

Лук за зелено, зелен лук

С.К.

• 23
  • 0
  • градина
Re: Лук за зелено, зелен лук
« Отговор #45 -: 09, ноември, 2016, 08:21 »
Галин, Мило... Благодаря!

Вискяр

• *
  • 1 694
  • 7
  • Работата никога не свършва!
    • Градина Вискяр
« Отговор #46 -: 19, ноември, 2016, 12:26 »
че лука много скоро ще е готов за вадене, а на топсина карантинния срок е 14 дни, а на нурелето 28?
Ако ще го вадиш скоро и не се забелязват признаци по други растения, избегни пръскането.
2-3 % пожълтели не е проблем. Ако пък е само едно, е съвсем нормално. Всяко стадо си има мърша.

Всички лукови и зелеви изискват прилепител към основния препарат, защото имат восъчен предпазен слой по себе си.

С.К.

• 23
  • 0
  • градина
« Отговор #47 -: 21, ноември, 2016, 08:54 »
Благодаря вискяр. Наистина само едно растение беше и го махнах. За съжаление силните ветрове бутнаха оранжерията и докато се оправя в цялата бъркотия падна такава хубава слана, че зеленият лук...не е вече зелен.

Вискяр

• *
  • 1 694
  • 7
  • Работата никога не свършва!
    • Градина Вискяр
« Отговор #48 -: 21, ноември, 2016, 12:23 »
Не си първият, нито ще си последният, с потрошена оранжерия.
Много хора подценяват нещата и изграждат паянтови конструкции. Не търсят консултация, нито изчисляват.
За условията на България една такава конструкция трябва да издържа натоварване 200 кг/м2 минимум.
Ако лука не става за пазар в момента и си сколасал да вдигнеш пак оранжерията, го остави за по-нататък. Ще се възстанови. И пали свещ да няма пак такъв вятър. Поне докато обереш лука.
Ако не можеш да вдигнеш защита, го остави за напролет.

С.К.

• 23
  • 0
  • градина
« Отговор #49 -: 22, ноември, 2016, 09:18 »
Това е, че аз не съм си я изграждал оранжерията... доверих се на фирма за това. До няколко дни трябва да дойдат да я възстановят. Надявам се и лука да се възстанови след това. Благодаря :)

« Отговор #50 -: 22, ноември, 2016, 11:19 »
Това е, че аз не съм си я изграждал оранжерията... доверих се на фирма за това. До няколко дни трябва да дойдат да я възстановят. 
Трябва секция за похвали и оплаквания. Та да се знае кой производител прави издънки и дали са системни или случайно стечение на обстоятелствата.
Аз затова си ги правя сам, че да знам къде какво слагам и да съм сигурен в изработката.

С.К.

• 23
  • 0
  • градина
« Отговор #51 -: 23, ноември, 2016, 14:55 »
Принципно няма да е лошо да се направи и да се събират мнения,критики, както и за добри или лоши практики на фирмите от този бранш. А що се отнася до фирмата...дори и да са допуснали някаква грешка мри монтажа сега ще възстановят оранжерията за тяхна сметка :).

Мило

• 1 053
  • 20
« Отговор #52 -: 20, февруари, 2017, 18:26 »

На лука му трябва една поливка !
Най мразим като копам да ми отскача мотиката от камик !