Кръчма

Лук за зелено, зелен лук

Станка

• 385
  • 10
  • Знам, колко не знам...!!!
Re: Лук за зелено, зелен лук
« Отговор #30 -: 21, март, 2014, 23:01 »
Балучка е но за догодина мисля да засадя най-едрата балучка дето намеря  ;)

А това е моя помощник , малко гладен от работа :)
;D Храната прави борбата ;D   Не че не си стигнал   до извода с големината но едни данни :посадачен материал:1.попска-11987връзки от декър 2.едри глави-16928връзки от декър,но разхода за декър е: от попска е 1400-1800кг  ,а от едрите глави  е 3600-4000кг,освен върху разхода на посадачния материал различните фракции оказват влияние и върху добива на стандартна продукция и върху срока на пребиране.Опита е установил,че най-подходяща е попската фракция.Не аз ;DНо попска съдя ;D                                                                                                                                   
Има дни,в които си мисля,че съм луда.Има и такива,в които съм сигурна.

execut0r

• 141
  • 5
« Отговор #31 -: 22, март, 2014, 14:14 »
Оранжерия в която бе тази балучка е 180м2 съм сложил около 450 кг балучка средна фракция излезе около 9000 връзки +/- 100 при 100 % поникване ... стана за 45 дни

execut0r

• 141
  • 5
« Отговор #32 -: 24, ноември, 2014, 10:08 »
Лук за зелено нова реколта  :P :P :P :P :P :P

Мило

• 1 056
  • 20
« Отговор #33 -: 24, ноември, 2014, 11:49 »
Браво колега,дано направиш хубав добив и добри цени.Забелязал съм,че на много места в БГлука се реди над земята,а по нашия край го забиваме дълбоко в земята дори със садило,вероятно това е заради климатичните условия.При теб няма вероятност да замръзне,а при нас при -20 и надолу ще загине растението със сигурност,въпреки,че го завиваме с двойно агривело,а понякога и двоен найлон.
Най мразим като копам да ми отскача мотиката от камик !

execut0r

• 141
  • 5
« Отговор #34 -: 24, ноември, 2014, 15:50 »
За този "нов" метод е виновен колегата Галин. Реших тази година да експериментирам по неговия метод, а и за мое си знание. И при нас правим малки редове го садим след това го зариваме. Да ти призная когато е саден така (метода на Галин) бялото на пресния лук е по-малък от колкото когато балучката е зарита в почвата. По този метод както е сега в оранжерията ми влезе двойно повече балука.

execut0r

• 141
  • 5
« Отговор #35 -: 04, март, 2016, 17:41 »

ivanovbg

• 804
  • 10
« Отговор #36 -: 04, март, 2016, 21:51 »
Заредихме поредната реколта лук за зелено ...

Копираш което ти показвам на картинката, после цъкваш на иконата с мона лиза и пействаш по средата линка. Тогава се вижда директно снимката ето така:
« Последна редакция: 04, март, 2016, 21:54 от ivanovbg »
По-добре да сереш на метено, отколкото да метеш насрано!
От наръчника на младия майстор: Когато вече нищо друго не помага, седни и прочети инструкциите.

Станка

• 385
  • 10
  • Знам, колко не знам...!!!
« Отговор #37 -: 05, март, 2016, 23:45 »
Скалисан е лука ;D-преведено  окопан ,заваля поля го ,чакаме топло :P
Има дни,в които си мисля,че съм луда.Има и такива,в които съм сигурна.

ivanovbg

• 804
  • 10
« Отговор #38 -: 06, март, 2016, 00:12 »
Браво колега,дано направиш хубав добив и добри цени.Забелязал съм,че на много места в БГлука се реди над земята,а по нашия край го забиваме дълбоко в земята дори със садило,вероятно това е заради климатичните условия.При теб няма вероятност да замръзне,а при нас при -20 и надолу ще загине растението със сигурност,въпреки,че го завиваме с двойно агривело,а понякога и двоен найлон.

Откакто видях тука вече две години подред го редя отгоре само без да го заравям. Няма проблем, макар че при нас става -28 и надолу. В неотопляема оранжерия без завивка - поражения нямаше, но си е само за мен и не го бързам.   Чесъна го садя на сантим-два, че после не можеш го изкопа в моя чернозем. Също няма поражения, но понеже е отвън и снега го покрива и пази. Прави впечатление,че забравени главички и пораснали самички дават много по дебел и голям пресен чесън. Само дето трудно се изкопава. Как се самозабива не мога да разбера.
По-добре да сереш на метено, отколкото да метеш насрано!
От наръчника на младия майстор: Когато вече нищо друго не помага, седни и прочети инструкциите.

Мило

• 1 056
  • 20
« Отговор #39 -: 08, март, 2016, 18:58 »
Ееееее браво колежке,прекрасен лук и салатки.Дано имаш пазар за тях,че при нас няма много търговия,след миналогодишната лудост.

С.К.

• 24
  • 0
  • градина
« Отговор #40 -: 08, ноември, 2016, 08:31 »
Добро утро колеги. Сутринта видях, че на едно растение от лука са му пожълтяли листата. Снощи това го нямаше. От какво може да е?! От 3-4 дни тука духа доста силен вятър между 10-13 м/с и трудно проветрявам за да не ми отвее найлоните. Идеи от какво може да е? Болест или на високите температури и влажност? Довечера смятам да пръскам с Топсин М 70, че трябваше да напръскам още миналата седмица ама....

Мило

• 1 056
  • 20
« Отговор #41 -: 08, ноември, 2016, 08:36 »
С топсина сложи и нуреле и прелепител,че луковата муха лети в това топло време !

С.К.

• 24
  • 0
  • градина
« Отговор #42 -: 08, ноември, 2016, 15:59 »
А без прелепител ще се получи ли? А дали ще имам проблем с карантинните срокове при положение, че лука много скоро ще е готов за вадене, а на топсина карантинния срок е 14 дни, а на нурелето 28?

« Отговор #43 -: 08, ноември, 2016, 16:35 »
А без прелепител ще се получи ли?
Пръскането ще се изпръска ама ефекта ще е никакъв.

Мило

• 1 056
  • 20
« Отговор #44 -: 08, ноември, 2016, 17:41 »
Лук не може без прилепител,нищо не става !