Кръчма

Една умираща котка във Фейсбук

Вискяр

• *
  • 1 695
  • 7
  • Работата никога не свършва!
    • Градина Вискяр
Една умираща котка във Фейсбук
« -: 28, февруари, 2017, 18:38 »
Една умираща котка във Фейсбук...

Ще започна с една моя извадка:

Рядко някое животно ми ляга на сърцето. Все пак животните в едно селско стопанство са стопански животни.
Котето е родено миналата година. Предполагам е от второ котило.
Взех го от едни съседи.
Край мен има магазин. Там от дълги години винаги имаше котки, размножаваха се. От клиентите получаваха доста храна. Но обикаляха и си ловяха и мишки.
От около две години изчезнаха. Миналата пролет изчезна и моята котка.
Годината бе миша, есента имах много поразии по събираните семена.
Питах комшиите, от които взимам млякото, за коте.
Предложиха ми това. Другите котки го биели и тероризирали. Не ловяло мишки.
Оказа се, че и плъхове лови! Което е рядкост за котка.
Държах я в стаята, че къщата е надупчена и мишките лесно влизат вътре. А и да свикне.
Почисти и от мишки, и от плъхове.
Януари гледаше вечер да се измъкне навън, да лови мишки през нощта. Чудех ѝ се по виелиците, но не я ограничавах.
Сутрин се прибираше доволна.
Уникална котка - хвана и изяде един плъх, после си изяде гранулите. Започна да ми мячи. Вече бях посвикнал и я разбрах - дадох ѝ хляб, изяде го и се укроти.
Хляба ѝ е беше като десерт - не се наяждаше без хляб.
И още нещо уникално:
Обичайно прекарваше времето на едно кресло до моето. От време на време и на леглото отсреща.
Между тях е масата, ниска.
На масата може да има всякаква храна - хляб, мляко, месо, риба...
Никога не посегна към масата, дори да е сама в стаята с часове и да е гладна!

Не съм я учил на това.

А сега по хронология:

Вискяр Градинаров
20 часа ·
Котката ми умира...

Искра Върбанова Преживях го преди година. Съжалявам!

Galya Dumanova На колко години е?

Виолета Меретева Какво му е на мъничето?

Angelova Gabriela Що де

Radka Krasteva Стига де тя има 9 живота ще оцелее

Красимир Танев Снимай да я видим, може тъжния й лик да издава други разпознаваеми признаци.

Ganka Ivanova Сложи запалена свещ зад нея да умре по-лесно :D

Десислава Авалсисед · 3 общи приятели
Вие в ред ли сте, госпожа?!

Ganka Ivanova Вече се извиних и се чувствам отвратително

Ванюша Соколова Гадно е! Свикваме с тях , като член на семейство са

Narcisse Petrova много ти съчувствам. И аз го преживявам много тежко.

Bogdana Georgieva чудя се на тъпите коментари...

Вискяр Градинаров Котето умря. Снощи.
Преди два дни повърна всичко изядено, но не обърнах внимание на съдържанието. При котките се случват такива неща.
След това повръща стомашен сок още няколко пъти. Не искаше мляко, нито нищо друго.
Вчера леко се ободри, пи вода няколко пъти, разходи се из стаята.
Реших, че ѝ минава.
Рядко някое животно ми ляга на сърцето.
...

Bogdana Georgieva съжалявам... зная какво е да загубиш любомо същество...

Дани Куката Милото животинче, сигурно е изяло някоя отровена мишка. Аз много се притеснявам за моите две и те цяла нощ ловуват.

Ganka Ivanova Съжалявам за коментара си.....и моля за извинение. Помислих си, че пак е някоя от твоите шеги. :( И аз имам котка , която много обичам

Вискяр Градинаров Не би трябвало, Дани, освен ако отровата е била външна. Близо два месеца не съм слагал отрова за мишки.
А и тази, която ползвам, никога не е била проблем за котка или куче.

Bogdana Georgieva нямаше ли възможност за консултация с ветеринар? просто питам, не съдя...ако си далече - ясно е, че няма как...

Дани Куката Нещо е хапнало животното, но каквото е имало да става е станало. Не винаги може да реагираме, мен ми умря едната овчица лятото, оказа се че сме я купили болна от пневмония. Не познавах признаци, питах ветеринаря защо е сополива и диша така, той каза - нищо и няма. Случват се и такива неща, продължаваме напред.

Искра Върбанова Преди една година умря моят Найденчо. Сещаш се защо се казваше така. Изчезна, нямаше го три - четири дни и изведнъж го намирам на двора, лежи, а задницато му цялата в кръв. Помислих, че е от куче. Нищо подобно, нямаше рана. Заведохме го веднага в клиниката - системи, грейки, на втората нощ умря. Докторите смятаха, че е хапнал отровно нещо, че съвременните отрови са бавнодействащи ш червата са му се нацепили буквално. Може би ще взема пак коте заради внучката, но много често на уличните викам Найденчо.

Diana Gramatikova · 2 общи приятели
Искра Върбанова Ако вземете не го пускайте навън!

Ivilin Ivanov Животинките могат да ни станат добри другари... и после и тъжно.

Boriana Boeva А съседите как са с отровите? Отровени попови прасета, мишки, плъхове се срещат на разни места, може и по-далече

Ели Кънчева Много зле се чувствах дълго след като котката ни умря. Роди ми се в шепата и умря легнала до главата ми. 17години беше член от семейството. Търпелив, гальовен член. Не пожелах друга. Изживях загубата и много. Разбирам те.

Ivilin Ivanov Ще приемеш ли да ти подаря една от моите - интелигентна е?

Tsvetelina Atanasova Chakarova · 2 общи приятели
Другият път , като си вземете коте, си помислете, че има и ветеринари. Като го видите така зле, може да опитате да го заведете за една консултация...

Ели Кънчева Водих я. Каза, че е много стара. И не пожела да я лекува.

Това е от моята стена. До момента. Имаше и два шеговити коментара от симпатичен човек, но не бяха на място. Днес ги е изтрил, с основание. Единият ще го видите след малко. Този негов коментар предизвиква следващата дискусия.
Поради ограничение в дължината на текста продължавам в следващото мнение.

Вискяр

• *
  • 1 695
  • 7
  • Работата никога не свършва!
    • Градина Вискяр
Re: Една умираща котка във Фейсбук
« Отговор #1 -: 28, февруари, 2017, 18:38 »
Не смятах да пиша за котката ми  и нейната смърт. Това си е мое нещо.
Но не мога да подмина с лека ръка някои текстове за мен в другата дискусия. Точно заради това публикувам всички имена.
Пояснение:
Falconess Bg е реална жена - Любомила Кривошиева, основател и управител на Фондация „Дивите животни“. Спасителният център на „Дивите животни“ е първото и единствено засега място в София, където хора, намерили пострадало или застрашено диво животно, могат да го оставят за грижи и лечение или да получат съвет как да му помогнат. 
Номинирана за човек на годината 2014 и спечелила наградата на публиката.

Falconess Bg
18 часа ·
Пореден бисер от автора на израза "Тия от Фалконес"... Единственият ми коментар е, че тъпият си остава винаги тъп.
Снимка на Falconess Bg.

Виден Иванов Иванов Тоя Вискяр и той не е стока. А другият е кретеноиден дебил - няма какво да му се връзваш.
Как беше.... Дънинг- Крюгер

Albena Aceva Mi te sa kazali horata,prostotiqta ne hodi po gorata....

Todor Damyanov Форевър тъп! Кармата си знае работата....

Константин Радоев Едно не разбирам, какво толкова им бърка по дупките, че правите нещо, в тяхните очи - явно лошо - за животните. Аман от празно злобни индивиди.

Lilia Mihaylova Защото са комплексирани,неудовлетворени от живота,без линия на живота на дясната ръка...Искат внимание за себе си :)

Виден Иванов Иванов Какво има толкова да анализирате на един дебил?

Константин Радоев Ми, евентуално да му помогна да се раздебиляса. Не на този конкретно, но на друг, в бъдеще. :D

Виден Иванов Иванов Няма шанс

Biser Marinov Ако не се лъжа зад този фалшив профил на Вискяр Градинаров се крие" личността" психопата и колко сбъркано звучи но е истина този психопат е преподавател в лесотехническият университет в София, Андрей Куртенков прочут с омразата си и садизма към бездомните кучета, и всякакви други животни както и с омразата, ненавистта си, и завистта си към всеки добър човек, който дава от себе си за да помогне на животно или на човек в беда!!! Този човек се крие зад няколко фалшиви профила и е създал няколко групи за омраза към животните и хората, които ги отглеждат и помагат. Чудно ми е защо сега се е захванал и с Любомила, може би вече защитниците на животни не му се връзват на провокациите и не му пишат та се е захванал тук.

Pavlina Nikolova Вижте сега. Вярно е, че е против съществуването на БЕЗДОМНИТЕ кучета като БЕЗДОМНИ, но не е вярно, че мрази всички животни!

Pavlina Nikolova Той не е против домашните и дивите животни, а против бездомните кучета в градовете, които да си признаем - действително не им е мястото там и по този начин. Друг е въпросът, че проблемът бързо може да се реши и без тровене (макар че Куртенков само си говори), но няма желание за това от отговарящите органи.

Pavlina Nikolova И Лесотехнически университет се пише с главна буква.

Десислава Авалсисед Бисере, всичко, което написа за куртенков* е вярно, но мисля, че това не е негов профил. Неговия стил е друг. *Малката буква не е грешка!!

Falconess Bg Не е фалшив профилът на Вискяр. Познавам лично човека :)

Десислава Авалсисед да, след като разгледах профила, видях, че е вероятно е реален. Ама пък и той нищо лошо не е написал. Коментара на Rulom Rulom тъп!

Falconess Bg Да де. За него става въпрос.

Десислава Авалсисед Подозирам кой е..Още малко ще го поразгледам ;)

Alina GoneWild Pavlina Nikolova тези животни са бездомни, защото някой някъде там ги е изоставил/ оставил. Не мисля че животните предпочитат улицата пред дома, нито студа, комплексите на хората и всичко друго което се налага да търпят докато са там. Сигурна съм, че и те не искат да са там по този начин, но в случая избора не е на животните, а на хората. Смятам всеки един средно интелигентен човек трябва да си дава сметка защо това се случва - не да обвинява животните и да ги мрази. Въпросният професор , като не храресва бездомните животни предложето му да се опита да им намери дом, а не да ги трови...

Pavlina Nikolova Alina GoneWild, аз най-малкото изобщо не съм казала, че са виновни животните! Казвам само, че не им е мястото там и проблемът с тях може да се реши, но липсва адекватна схема. А се включих не заради друго, а защото не са верни твърдата в по-горния пост. Това е. Със здраве за нас и животинките.

Ивайло Андреев Както казва онзи youtube-ър "Папка аутизъм" ...

Лъчезара Васева Аутизъмът е заболяване, а този тук е просто тъпанар!

Pavlina Nikolova Без коментар...

Мария Павлова Простотията по хората ходи, не по животните

Turin Turambar Накажи простака с мълчание.

Boyko Djouranov :-(той самия е четириного

Bogdana Georgieva е сега - що обиждате животните, моля ?!

Bogdana Georgieva попитах го този Rulom Rulom той лично на колко хора и животни е помогнал, пък като отговори - не половината, а целия ЕС ще информирам..ам досега нямам отговор...ще почакам...

Цоню Цанков Не разбирам достатъчно добре какво те е издразнило, за да наречеш един акаунт тъп. Хуморът му е свежарски, и не лъже. Ако Вискяр остави котката в градината ти, ти ще се погрижиш за нея. И ще споделиш тук.

Bogdana Georgieva и хвалбата на половината ЕС ли е шега?!

Цоню Цанков Да. Метафора, художествен похват. Да речем, половин процент, но ще отнеме време.

Bogdana Georgieva не съм убедена...особено след неделя, когато на мой въпрос в група за ветеринарномедицинска помощ един ВЕТЕРИНАР ми обясни, че няма смисъл да се грижа за котетата, които съм взела (на 13, 5 и4 години - спасени от една или друга ситуация), защото видиш …Вижте още

Falconess Bg Цоню, става въпрос за коментара на Rulom Rulom. Него визирам като тъп.
Не разбира че Фалконес е профил на 1 човек, физическо лице, въпреки че предния път му бе обяснено. Нарича хвалба споделени постове от организацията Дивите Животни, която организация този конкретен човек физическо лице представлява, но все пак профилът Фалконес си е личен на това лице.
Тъпо е и отношението към умиращо животно.

Цоню Цанков Ясно ми е, че за него. Ако е от северозападна България, там е така - друг свят, загадъчен и непознаваем. Смъртта не е толкова страшно нещо.

Жозефина Иванова Нещо не разбирам какво му е свежарско на този... хумор. "Метни" котето еди къде си говори достатъчно зле за отношението към животните, а "копай трап" към човек, който споделя, че котето му умира, изобщо не е свежо хумористично изказване, а най-обикновена грубиянщина. Даже няма да го нарека неделикатно. (Незнанието по въпроса "Фалконес" хич и не го коментирам...)

Цоню Цанков Жозефина, чувала ли си за хоро на мъртвите? Не си, но има такова. Не очаквам всички да ме разберат, нито мен, нито "тъпака". И вие, които изразявахте съчувствие и състрадание към котката на Вискяр, т.е. не бяхте тъпи, а умни, какво направихте. точно нищо. Котката умря, и независимо от коментариите ви, това се случи. Котката на Вискяр е мъртва, и на него му е мъчно. Сега той трябва да копае трап. Няма избор.

Elena Mirchovska хуморът е мухлясал сериозно, ма със сигурност има спарени хорица, на които да им хареса.

Жозефина Иванова Г-н Цанков, не съм запозната изобщо със случая в детайли (не познавам човек с умиращото коте) и не съм изразявала съчувствие, нито съм коментирала. Коментирам този конкретен статус тук и няма нужда да съм запозната с хорото на мъртвите, за да направя простичък извод за дебелашкия хумор и липсата на такт. Що се отнася до копаенето на трап, едва ли има нужда от нарочни съвети по въпроса.

Hristina Bareva Човекът е прост, това не е хумор, това е отношението му към живота. У село така хората си прехвърлят болни и нежелани животни през оградата на дворовете, защото са тъпи и бездушни и за тях мляко вече ако не дава е за боклука. За него животните не са живи същества, явно и за феновете на „хумора” му...

Bogdana Georgieva между другото - чудя се на тъпите коментари под поста на Вискяр.. що за хора могат да се смеят на това....а той току-що сподели, че котето наистина е умряло... за съжаление...

Zoya Cholakova Отвъд европейски съюз им кажи и така да бъде.

Mira Avramova Съжалявам...Заведи я на ветераните, може и да се оправи.

Амазонката От Амазония Тъпак.

Здравка (Реджи Джийвсъ) Станчева Кой прочел, кой не прочел, кой не дочел, кой вдянал за какво става дума, кой не вдянал ... и без мисловна дейност можело да се пише, отчайващо е ...

Elena Mirchovska ох, прочетох поста и ми стана мъчно. простовати хора са това, а се сблъскват с не-селски, цивилизовани емоции. като пускаш котката си напред-назад да лови мишки, рано или късно ще лепне нещо и ще умре. хората на село не са привързани и просто си взимат друга котка и повтарят процеса. човекът обаче се е привързал, много нетипично.
съселяните му за сметка на това си оставят коравосърдечни хорица, живеещи с погрешното впечатление, че имат чувство за хумор. нищо ново под слънцето.

Falconess Bg Общо взето мен ме боли от това, че някой интерпретира това, което правя и с което живея, по такъв опростенчески начин, но съм напълно наясно че това съществува и не падам от небето. Тъпо ми е и да се представят реално свършени неща като хвалба и още повече така хиперболизирано написано че едва ли не пред "целия ЕС". Ще го преживея разбира се, нито е първият, нито ще е последният такъв случай, но е тъпо.

Жозефина Иванова Ами, за да интерпретира някой нещата умно, първото условие е да е умен...

Elena Mirchovska това са хора, които не разбират ценността на живота и нямат особено ясна представа какво е "ЕС". човекът е изпитал непозната болка от загубата на близко същество, която в други обстоятелства би преживял много по-леко, но съселяните му не са дорасли за това. такива хора винаги ще има.

Pavlina Nikolova Аз лично съм "ЗА" популяризирането. Колкото повече гласност има, толкова повече хората ще са наясно кого и как да потърсят при нужда. А такива индивиди... Нека си живеят! ...

Paulina Dimitrova Разбира се, че трябва да ни разказвате за това , което правите, най-малкото, защото доброто е заразно...

Zoya Cholakova Летс адопски котета цял свят обиколиха, така че от неговите уста в Божиите уши викам.

Vasil Genchev Не знам що се впрягате толкова за туй че някой казал нещо си, което звучало по еди какъв си начин? Хората говорят всякакви неща. На мен пък ми звучи като реклама, макар и лошо представена. Единственото лошо нещо, което би могло да се случи е хората да решат масово да си пускат животните във вашия двор, което е абсурдно, и невъзможно.

Iva Gromkova Дебил.

Цоню Цанков Тук прави впечатление, че сме разделени по полов признак. Мъжете защитаваме Rulom Rulom, а жените са подгласнички на фалконес, тропат с краче и казват - простак, дебил, тъпанар. светът е шарен, и преди да сложим нещо на рафта, трябва поне да се опитаме да го разберем, да го огледаме отвсякъде, да надникнем вътре, и така. Това, че някой е казал за някого тъпак, нищо не означава за казалия. На него му се иска да се чете - а пък аз не съм такъв.

Elena Mirchovska на селяни и неселяни сме разделени :) няма лошо - селяните - на село.