Кръчма

Пипер Конвента на Синджента

MitkoGeorgiev

• 38
  • 0
  • градина
Пипер Конвента на Синджента
« -: 30, януари, 2017, 19:18 »
Здравейте. В края на декември си поръчах пакетче от Синджента с 1000 семки пипер Конвента. Миналата година го гледах се представи добре при мен, нависоко. Имам свободни 400 семки. Ако някой желае - цената беше 48 лв. за пакетчето т.е. за 1000 семки.
Алкохолът убива нервните клетки и така остават само спокойните!

петко б

• 455
  • 9
  • градина
Re: Пипер Конвента на Синджента
« Отговор #1 -: 30, януари, 2017, 19:24 »
Какъв добив ти даде Конвентата ? Макар ,че миналата година не е база за сравнение .И друго да питам: плодовете изравнени ли са или по клоните издребняват ?

MitkoGeorgiev

• 38
  • 0
  • градина
« Отговор #2 -: 31, януари, 2017, 12:54 »
Какъв добив ти даде Конвентата ? Макар ,че миналата година не е база за сравнение .И друго да питам: плодовете изравнени ли са или по клоните издребняват ?
Извинявай за късния отговор, но досега се учех как се слагат снимки във форума  :( за първи път ми е  :D
Нека дам малко ТТДанни. Започнах преди три години, като докарах по-плодородна земя, защото областта, където е мястото което имам, се нарича "Бедни рид". Една глина, която като е мокра не можеш да свалиш от лопатата, като е суха е камък. Докараха ми земя, в която са гледани гъби, много торена, много мицел. Така че първата година не торих и стана гора. Изпуснах разбира се доматите с по два, три та даже и пет култука но явно имаше много храна и дадоха доста.
Втората година сложих малко оборска прегоряла и пак даде.
Миналата година реших, че освен оборска есента, напролет ще сложа и минерална. Купих си Яра мила комплекс и го сложих. Всички разстения дадоха бая по-малко от предишната година. Като се зачетох, тая зима, аз съм сложил почти една трета от това, което е трябвало да сложа по 20-30 гр./кв.м. Яра Мила, два три пъти Хортиграу листно и май че два пъти кристалон с капковото, ама по 2 гр./кв.м. Без допълнително калций, без допълнително калий и само запасеността на почвата ми помогна да не съм капо  :)
Пиша ти това за да прецениш добива ми а той, от този пипер, беше над сто килограма от десетина кв.м. Моите лехи са широки 90 см. и дълги 5 м. В две лехи бях сложил по два реда през 20 см. или 80 разстения Имах и десетина квадрата "Ариадни" на Семинис, но той при мен даде по малко. При мен е и по-студено. Градината е на 800 м. над морското равнище.

MitkoGeorgiev

• 38
  • 0
  • градина
« Отговор #3 -: 31, януари, 2017, 12:59 »
А ето и малко снимки

Тук се вижда, че не издребнява нагоре

а средното тегло на чушките беше 180-220 гр.

В последната снимка мисля, че само едната, по-дългата е Конвента. Ми това е  :)
« Последна редакция: 31, януари, 2017, 13:03 от MitkoGeorgiev »

MitkoGeorgiev

• 38
  • 0
  • градина
« Отговор #4 -: 31, януари, 2017, 13:36 »
Забравих да пиша за болести.
Доматите имаха и алтернария и картофена мана. В градината имаше и брашнеста и кубинска. Тях не ги хвана. Не съм ги пръскал с фунгицид.
Имаха въшки но Фюри и Децис се справиха. По доматите се появи нощенка и като ги пръсках тях, пръснах профилактично и пипера с Авант 150. Дали уцелих времето на пръскане, но по пипера нямаше нито един поразен плод. Белокрилката го избягваше. Пръсках ги и със Санмайт, но акарите отидоха при доматите.
Имаше и трипси, изобщо тая година беше добра за обучение на такива новобранци като мене. Имаше от всичко по много.
Но да кажа, че около мен няма други, които да се занимават с зеленчуци. Може и това да ме спаси.
« Последна редакция: 31, януари, 2017, 13:39 от MitkoGeorgiev »

петко б

• 455
  • 9
  • градина
« Последна редакция: 01, февруари, 2017, 08:13 от Вискяр »

alys

• **
  • 66
  • 0
  • градина
« Отговор #6 -: 31, януари, 2017, 22:19 »
Уау! Страхотни чушки!!!

Вискяр

• *
  • 1 695
  • 7
  • Работата никога не свършва!
    • Градина Вискяр
« Отговор #7 -: 01, февруари, 2017, 08:14 »
Темата се разви така, че май трябва да я преместя при пиперите?

Мило

• 1 054
  • 20
« Отговор #8 -: 01, февруари, 2017, 12:56 »
Ми местия,ако почнеме за всеки сорт да отваряме тема какво ще излезе  :)
Най мразим като копам да ми отскача мотиката от камик !

Вискяр

• *
  • 1 695
  • 7
  • Работата никога не свършва!
    • Градина Вискяр
« Отговор #9 -: 01, февруари, 2017, 14:04 »
Чакам автора да си даде съгласието.

MitkoGeorgiev

• 38
  • 0
  • градина
« Отговор #10 -: 01, февруари, 2017, 19:23 »
Чакам автора да си даде съгласието.
Вискяр, както решиш. Според мен ако можеш изтрий моите мнения и я остави тук. Не виждам да съм написал нещо, носещо информация за да го запазваме.
« Последна редакция: 01, февруари, 2017, 19:25 от MitkoGeorgiev »