Кръчма

Мъките на един ентусиаст

Александров

• 25
  • 0
  • градина
Мъките на един ентусиаст
« -: 16, януари, 2017, 13:32 »
Здравейте и от мен,един млад и зелен ентусиаст както във форума,така и в градинарството.Доста пъти съм препрочел форума,възхищавам се на опита и познанията на съфорумците и на тяхната готовност да помагат и споделят своя опит.Както всеки новобранец,и аз съм изпълнен с много въпроси,но реших че е удачно първо да се представя.Та за мен:На 28 години съм от гр. Кюстендил,занимавам се с овощарство(череши и ябълки) от 2 години.Детството ми премина по селскиму помагайки на две села,едното по майчина линия,другото по бащина.Март месец м.г. за съжаление почина баща ми и на плещите ми падна отговорноста да се грижа и за 2 къщи със 7 дка. двор и 2 неверовтни градини. Едната от 250 кв.м.,другата 480 кв.м. с ток и кладенец(бунар) 2,5/3/14м.Тъй като това село е част от детството ми,реших че ксквото и да ми струва няма да допусна това късче от детството ми да запустява и да се руши.А и ще ме срам от баща ми. Та миналата година изорах и фрезовах градините с цел да не се затревяват и буренясеат.Впоследствие реших така и така е подготвено,що да не бодна 1200 корема домати ей такае няма фа изкарам нищо няма,ча поне да видя предичстеа и недостатъци на почвата.Поради липса на подготовка засадих безколови Бонония и Трапезица и то на 6 юни в планински район.И тука вече дойде удивлението,домстите растяха и завръзваха,раздавах,ядох но... Започнаха валежи,поради ангажименти изпуснах 3 пръскания и всичко замина. Останаха ми само 20 броя броколи дето сложих ей така пак за проба,Партенон на Саката,от които съм страшно доволен.И така реших че това е моята градина.А какви чушки и праз сме изкарвали от нея ,и Батко да ми завиди  :)  И така окончателно реших че вместо да гоня сигурното или терминал 2,колкото и немислимо да е,ще се занимавам със земеделие в България! Извинявам се за дългото представяне и незнам защо,ама ми олекна на душата.
Имаме си земя,имаме си вода,и си правиме кал.

ivanovbg

• 804
  • 10
Re: Мъките на един ентусиаст
« Отговор #1 -: 08, февруари, 2017, 23:42 »
Здравейте и от мен,един млад и зелен ентусиаст ...
Добре дошъл и дано узрееш тук  ;)
По-добре да сереш на метено, отколкото да метеш насрано!
От наръчника на младия майстор: Когато вече нищо друго не помага, седни и прочети инструкциите.

Вискяр

• *
  • 1 694
  • 7
  • Работата никога не свършва!
    • Градина Вискяр
« Отговор #2 -: 09, февруари, 2017, 06:13 »
А, той вече е зарозовял.  :P
Не питай старило, а питай патило.
Още малко бой, и е напълно готов. ;)

alys

• **
  • 66
  • 0
  • градина
« Отговор #3 -: 09, февруари, 2017, 07:53 »
Представянето е чудесно, а какви са въпросите? Винаги съм карала по същество. Едно примерче за малко настроение рано сутрин. Тъкмо бях завършила първи клас и трябваше да пиша писмо на баба ми. Е, измислих само едно изречение и то беше, че съм завършила с пълно шест и нито дума не ми се завъртя повече в главицата. :D  Съжалявам за спама.