Кръчма

Градината( те )на Доматка-Ирина М.

Доматка

• 363
  • 3
  • градина
Градината( те )на Доматка-Ирина М.
« -: 22, февруари, 2016, 15:45 »
Най накрая се реших да ви покажа моите градини.Преди няколко години решихме с М.М да заживеем на вилата ни в едно селце до Русе.Отначало като всички деца карани от малки да ходят по лозя,ниви и бустани,отсякош,че ще отглеждаме само райграс.Изорахме,насяхме тревата,орязахме оранжерията на дядо ми и я подарихме!След една две години засадих 5-6 корена домати по оградата със съседите.По вкусни домати не бяхме опитвали.Без пръскане,без окопаване-на самотек!Тогава още не знаех,че това е късмета на начинаещия! :D И след това започнах да завоювам територии от райграса.Толкова беше трудно да копаеш тия коренища,да разбиваш тая утъпкана почва!После се роди синът ми,когото отглеждаме сами с половинката.Ревеше ден и нощ!Тогава направих високите лехи,защото няма оране,копане и прочие.Нямах никакво време,но мерак голям!След това оранжерията,а после и съседната градина.Та това е моята градина!    Първите разсади. малко красота! Оранжерийката!

Доматка

• 363
  • 3
  • градина
Re: Градината( те )на Доматка-Ирина М.
« Отговор #1 -: 22, февруари, 2016, 15:57 »
     другата градина     малко да се изфукам!

MinaLP

• 498
  • 5
  • градина
« Отговор #2 -: 22, февруари, 2016, 16:21 »
Много красота, ред и прегледност! Браво!!!  :)
Всяка ситуация е като монета с две лица. Винаги има и положителна страна!

« Отговор #3 -: 22, февруари, 2016, 16:40 »
     Напред си с ММ..атериала ;) Кефещи двор и градина. Браво!
« Последна редакция: 22, февруари, 2016, 16:42 от Баткото »

« Отговор #4 -: 22, февруари, 2016, 17:10 »
Личи си, че е с мерак. Браво!!!

Доматка

• 363
  • 3
  • градина
« Отговор #5 -: 22, февруари, 2016, 20:07 »
Благодаря ви,но да знаете,че изглежда по добре и по подредено отколкото е!Всичко правя сама и все казвам на мъжо да си представи колко по добре ще бъде ако работим заедно!А той прави така- ??? ??? :'( ??? Бавно го въвличам в земеделието!Мъъъъъка!Виж за сметка на това 5 год ми син ми пречи качествено!Вчера ся репички! :o След като настоява половин час най накрая му обясних какво да прави и резултата беше накрая,че той изсипа всички семена все едно храни кокошки и каза,че е готов!

« Отговор #6 -: 22, февруари, 2016, 20:40 »
 ;D ;D ;D Е то с деца е така. Да ги заведеш на баня да ти изядат сапуна. Нашия батко реши да помага с пресяването на почвата за пикиране срещу една вафла, на половината поиска две и преди да сме свършили избяга ;)

ivanovbg

• 804
  • 10
« Отговор #7 -: 22, февруари, 2016, 20:47 »
А аз мислех, че сега се учиш.  ;) Браво!
Отчасти мъжа ти е прав - при здрава, права и оправна жена да работи ли, да не работили? Това е въпроса :P
По-добре да сереш на метено, отколкото да метеш насрано!
От наръчника на младия майстор: Когато вече нищо друго не помага, седни и прочети инструкциите.

Доматка

• 363
  • 3
  • градина
« Отговор #8 -: 22, февруари, 2016, 21:15 »
Ей,Иванов!Аз наистина сега се уча!Има няма 3-4 години!Хера помни първите ми истерични опити да правя разсад домати.Ходих до Практикер и като голяма риба послушах един младеж в крехка юношеска възраст,който ми препоръча почвена  смес за разсада.След пикиране, разсада изсъхна за дни.После чак се сетих да пусна гугъл преводача и да видя,че тази  смес била за ЕКЗОТИЧНИ растения от тропиците.Тъй,че уча се от вас !

Gogo69

• 301
  • 5
  • Ако можеш да направиш добро - направи го!
« Отговор #9 -: 22, февруари, 2016, 21:39 »
  Като дете видях в едно село, Красново, над язовир Пясъчник, дядо Ром яхнал магарето, метнал брадвата на рамо  придържайки я с една ръка, с другата държи юздите на магарето, да катери баира от реката към махалата. Зад него, цялата прегърбена, едва кретайки, катереше баира и баба Ромка, крепейки на гърба си огромен наръч дърва...

Има и една песен на Ала Пугачова - Милион Алени Рози, за мъжът, който продал дома си и за всички пари купил алени рози на любимата си...

Е, аз се възхищавам на втория!

Домът ти е Райска градина, Ирина! Явно и душата ти е красива. Да се обичате много с мъжът ти, и за дълги години!

петко б

• 455
  • 9
  • градина
« Отговор #10 -: 23, февруари, 2016, 09:30 »
На мен пък ми допада и първия случай  :) .При нас има приказка , че Господ е събирач , т.е. мързелив събира с работен ако и двмата бяха работни какво ще стане с магарето .
Като се замисля всеки може да се определи като някой от героите в историята :
1. Някой може да се види като брадвата , много неща може да работи и да ика голяма производителност но трябва някой да го държи за дръшката и насочва .
2. Магатето- може да работи много но трябва да му дърпаш здраво юздите и редовно да го аздиш
3.Бабето - главен изпълнител на всички програми.Без нея веригата не се затваря и нищо не става т.е. "обща бичкия "
4.Дядото - в първия момент изглежда , че е мързелива натура ( и сигурно е така ) , но без него нищо няма да се получи т.е.  магарето няма да знае на къде да върви , брадвата няма да сече , а бабата сигурно ще е на седмото небе.

Браво колежке много готини градинки.

Доматка

• 363
  • 3
  • градина
« Отговор #11 -: 23, февруари, 2016, 09:52 »
Гого,чак ме засрами!Петко благодаря!Наистина има много още какво да се прави.Ако ви направя една снимка сега преди да се е раззеленило ,няма толкова да ви хареса. Обичам си къщичката и семейството и всичко давам за тях,но както ви споделих трудно успявам да убедя половинката,че нещо трябва да се прави.Той никак не е мързелив! Уморен е-от 5 години почти не е почивал.Тази прекрасна тераса разчистих с много зор искам да направя там летен навес със барбекю и малка пещ.Разказвам на ММ-Представи си навън вали сняг,под навеса гори огън,печеш нещо вкусно с чаша червено вино......А той-Твоите мечти все алкохол включват! ;D ;D ;D  Много е хубава гледката оттам и ей така някак си стоиш над нещата! ;)  Ще действам подривно цяла пролет пък дано го убедя!

Мило

• 1 053
  • 20
« Отговор #12 -: 23, февруари, 2016, 18:36 »
Еееее колешке много ти е хубава градината,продължавай все така,дано и след 20 г. да имаш същия ентусиазъм.А на Т.М явно му е много истинската работа,та не го мори излишно.Успех !
Най мразим като копам да ми отскача мотиката от камик !

Доматка

• 363
  • 3
  • градина
« Отговор #13 -: 23, февруари, 2016, 23:23 »
Няма,няма да го моря....Много! ;D Обяснявам днес- ще минеш през Еконт да ми вземеш електрическите одеяла за разсада,утре трябва да ми оставиш пари да купя тарини,семена на пипер и тор.После като се върнем от работа ще ходя да си уредя транспорт за другата тор за голямата градина,а той- Само за тези зеленчуци мислиш!Нищо не мога да спестя от вас!Единия само за играчки приказва,а другия само за оранжерии ,фрези и разсади! ;D ;D ;D  Какво да се прави,нали за туй сме жените да ви тормозим и да ви харчим парите! ;) ;) ;) Няма лесно!

ivanovbg

• 804
  • 10
« Отговор #14 -: 24, февруари, 2016, 07:14 »
Ирина, да те питам за високите лехи. Ползваш ли ги още? Не сели изтощават за година?  Най отдолу слагаш ли нещо или направо слагаш земята? Гледам руснаците им слагат трева, клечки... Как ги обработваш на другата година?
И при мен е такава земята. Направил съм високи лехи, но без дъските отстрани и всяка година отначало :(
По-добре да сереш на метено, отколкото да метеш насрано!
От наръчника на младия майстор: Когато вече нищо друго не помага, седни и прочети инструкциите.