Кръчма

Мотофреза, мотокултиватор, мотоблок

MinaLP

• 498
  • 5
  • градина
Re: Мотофреза, мотокултиватор, мотоблок
« Отговор #30 -: 25, януари, 2016, 14:42 »
Тея, с тоя замах на коя минута далдисват? Сякаш не копаят, а цепят дърва! Пропагандна снимка!
;D ;D ;D ....Хера,погледни дръните,бая замах си иска да ги разбиеш...През последните 3-4 години трупам опит с такава почва, а с този ръчен инструмент съм на ти от 5 годишна....започнах с първи номер мотика.... ;) ;D
Всяка ситуация е като монета с две лица. Винаги има и положителна страна!

Доматка

• 363
  • 3
  • градина
« Отговор #32 -: 28, януари, 2016, 11:14 »
Благодаря за инфото!Обадих се и разбрах,че цената е по ниска от другата,защото тук няма картофовадач и допълнителен плуг.Продължавам с убеждаването на половинката,колко много ще ми трябва тази машинка! ;D

mesm

• 4
  • 0
  • градина
    • Овощни дръвчета - 10плюс1
« Отговор #33 -: 24, април, 2017, 04:03 »
Най-ефтината и удачна мотофреза, според мен е на Einhell - модела  BG-MT 3336. 4,5 к.с., работна ширина 36 см, с подвити навътре външни фрезерни елементи. Това буквално е точно мотика с копче - идеална е за окопаване, лека. Дори ливада съм разоравал с нея. Не става от веднъж, както е при големите машини, но е възможно.

Един стар клип на обработена почва. Като монтирам сниманото с новия телефон, ще го покажа и него, с доста по-високо качество и реална работа.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=awZ2ySLhpeU" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=awZ2ySLhpeU</a>

+1 за Einhell - BG-MT 3336, с нея минавам 3 дка. за 6-7 часа и много удобна за жени, защото е по-лека.
Сега мисля как да й закача и браздир за да стане идеална за малки междуредия.

Вискяр

• *
  • 1 695
  • 7
  • Работата никога не свършва!
    • Градина Вискяр
« Отговор #34 -: 24, април, 2017, 08:18 »
Доста трудно може да стане.
Опитай да монтираш браздира на котвата. Евентуално предвиди от дължината на котвата да остават 1-2 см под браздира, за да можеш да контролираш движението, ако рече да хукне нанякъде.
Публикувай нещата, дори при отрицателен резултат, ако обичаш.

Мило

• 1 054
  • 20
« Отговор #36 -: 03, октомври, 2017, 09:19 »
Според мен е само въпрос на мерак да притежаваш такова чудо което да придържаш и ръководиш на ръка.Иначе съм за малък трактор до 15-19к.с.иначе малката мотофреза си е за малки площи до 300кв.м на ден иначе и идва много а и водача се преуморява особенно ако е разбита ходовата част (като мойта)
Най мразим като копам да ми отскача мотиката от камик !

Вискяр

• *
  • 1 695
  • 7
    • Градина Вискяр
« Отговор #37 -: 03, октомври, 2017, 16:08 »
На Запад тези мотоблокове ги наричат двуколесни трактори. Защо ли?
За мен са по-удачни от малките четириколесни трактори:
 - по-проста конструкция;
 - по-лесна поддръжка;
 - по-маневрени;
....
Не е проблем, при големи площи, да им се прикачи седалка, ако нямат.
Бих ти препоръчал да е над 12 к.с., гумите да са 6хнещо - голямото колело си е голямо.
Тези машини са правени за цял живот да се ползват. В Япония има чудесно работещи 50 годишни машини.
Не са лесни за крадене, за разлика от малките - моята тежи 350 кг.
Електрическия стартер е удобство и неудобство - при палене с манивела е малко вероятно някой кандидат-крадец да разполага с такава. А и трябва да се поддържа акумулатор, стартиращият електродвигател се износва.
Тези Куботи нещо не ми хващат окото. Янмар, а те са водещият производител, ги прави с винтова разпънка на колелата - в движение можеш да увеличиш или намалиш широчината на следата. По-голяма ширина се получава с обръщане на джантите.
Другото, което не ми харесва, са фрезите им. По-добър вариант е фрезата да се крепи
 и лагерува на  странични лагери.

Вискяр

• *
  • 1 695
  • 7
    • Градина Вискяр
« Отговор #38 -: 04, октомври, 2017, 16:14 »
Нещо интересно:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=9Usmj0jUxeQ" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=9Usmj0jUxeQ</a>