Кръчма

Русия-Турция

Мило

• 1 054
  • 20
Русия-Турция
« -: 30, ноември, 2015, 19:27 »
Ами сега,драги колеги,дали ще си изспатиме ние от Руско-Турската криза,всички тия тонове зеленчуци които и без това ти конкурират от май месец натам през сезона,ще се увеличат ли за наша сметка.Как мислите,ще ни защитят ли от агро министерството и правителството напролет или ще ни остават да се задушиме!!!
Най мразим като копам да ми отскача мотиката от камик !

петко б

• 455
  • 9
  • градина
Re: Русия-Турция
« Отговор #1 -: 05, декември, 2015, 08:49 »
Пак ще сме от страната на булката.....
Не , че до сега сме  били другаде  :(
От 10 и повече години цените на зеленчуците са едни и сьщи , ако се получи недостиг на някой зарзават и който уцели може да избие някой лев то на 5-я ден вече има поне два тира .
Ако не се оправят Русия и Турция зеленчуците ще са най-много 40-50 ст. по пазарите . Как оправляващите да ограничат вноса като те ги внасят

Мило

• 1 054
  • 20
« Отговор #2 -: 05, декември, 2015, 19:57 »
Много си прав колега,зеленчукопроизводителя винаги е бил прецакан от всякъде.Тази пролет ще бъде пълно с бг салата,и то ефтина ,но ще има и внос.За домата не ми се мисли,особенно при нас ,румънците ще ни наводнят.Какъв куриоз,продават си стоката в 6милиона България,а не търсят пазар в 27милионна Румъния.И така,ще поживеем ще видим!!!

ivanovbg

• 804
  • 10
« Отговор #3 -: 05, декември, 2015, 21:12 »
Явно румънците са повече по мамалигата , а не по доматите ;)

Пазара на зеленчука ще е най малкия проблем ако почне война, че както сме между двете и без армия...
« Последна редакция: 05, декември, 2015, 21:14 от ivanovbg »
По-добре да сереш на метено, отколкото да метеш насрано!
От наръчника на младия майстор: Когато вече нищо друго не помага, седни и прочети инструкциите.

петко б

• 455
  • 9
  • градина
« Отговор #4 -: 06, декември, 2015, 12:13 »
Ако Русия нападне Турция ние докато разберем , всичко ще е свършило .
По миналата година на борсата в Огняново беше пълно с Румънски търговци ,които копуваха пипер и камби като за писледно а миналата и тази няма .Чух , че есента и от там внасят  и пипер .
Което значи , че сме претиснати от четери страни с вносни зарзавати . В същото време ни цакат с фалшиви торове ,семана препарати и какво ли не ...
Вкарват нови болести за които агрономите не са и чували и стрелят на посоки и общо взето сме опитно поле на доброволни начала .Ние плащаме цената в България да се ядат все още вкусни зеленчуци но скоро и това ще се смени с високодобивни мутанти .
Коментара никак не ми е положителен но така виждам нещата , винаги има някой прецакан

Мило

• 1 054
  • 20
« Отговор #5 -: 06, декември, 2015, 15:31 »
Румънските производители залагат по начало на ефтини сортове домати,корнишони(дълга краставица почти не отглеждат),пипер и др.Купуват от нашите агроаптеки във Видин предимно.Всички взимат супсидии и то доста големи и затова реализират продукцията у нас мн. ефтино,но и Видински прекупвачи(мангали предимно) ходят в техните борси(Пояна марена 10км. от Видин). Продават направо от бусовете пред Кауфланд и др. места из града.Месец,месец и половина им е силата на румънските колеги,изстрелват патроните и после никакви ги няма,но то е достатъчно да ни свалят цените.Борбата е жестока при нас и всяка година започваме със страхове дали няма да се сринеме ценово.Този проблем го нямаше преди да направят моста,та за едни лесно преминаване през обединена Европа,за други мъка!!!

петко б

• 455
  • 9
  • градина
« Отговор #6 -: 10, декември, 2015, 16:18 »

Мило

• 1 054
  • 20
« Отговор #7 -: 10, декември, 2015, 16:33 »
Глупостите на държавния служител,какво друго да кажем !!!