Кръчма

Как лесно да показваме хубави и големи снимки?

Вискяр

• *
  • 1 695
  • 7
  • Работата никога не свършва!
    • Градина Вискяр
Как лесно да показваме хубави и големи снимки?

Важно!
Пикаса вече не работи, не я ползвайте!
Всичко останало относно начина на показване е актуално. Само трябва да качвате снимките на друго място. Snimka.bg, например.

Актуален видео урок "Как да ползваме Google photos за снимки и да показваме снимките в любимата кръчма "При Вискяр - форум за градина и градинари".
Пояснения:
  1. Когато в цветния кръг на курсора на мишката просветне червено - използва се левия бутон на мишката;
  2. Когато в цветния кръг на курсора на мишката просветне синьо - използва се десния бутон на мишката.
За да ползвате  Google photos е нужно да имате регистрация в гугъл и да сте влезли в профила си.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=zD5_Te-AL5c" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=zD5_Te-AL5c</a>

Ако има въпроси - насреща съм.

Прикачването на снимки като файл в мнение не е най-удачното нещо. За да се видят хубави и големи снимки, трябва прикачените снимки да са големи.
Това е възможно, но аз съм го ограничил. Причината е една - голямата снимка е голям обем данни. Едно дълго мнение в текст, като това за перметрина, е 31 КБайта - цялата страница. Една снимка, като тази

е 343 КБайта - само снимката.
При зареждане на снимката в браузъра се извикват 11 пъти повече данни, отколкото при зареждане на цялата страница за перметрина. В този пример това натоварва 11 пъти повече сървъра, където е разположен софтуера на нашия форум. Всеки сървър, на който е разположен сайт - а форума е сайт, има цена. Цената зависи от натоварването - колкото повече се натоварва сървъра, толкова по-голяма цена иска собственика на сървъра за разположения сайт.
В по-големите и натоварени форуми въобще е ограничено качване на снимки в самия форум.
Още при пускането на този форум се двоумях дали да забраня прикачването на снимки. Защото рано или късно, собственика на сървъра ще ме подгони да плащам повече. В този форум няма реклами и, респективно, нямам никакви приходи от него. Нямам и такова желание.
Затова ограничих размера на папката за прикачени файлове. Някои си спомнят, че по едно време бе невъзможно прикачването на снимки. То е, защото папката се напълни. Взех Соломоново решение и увеличих размера на папката, но намалих размера на снимките. Което не е особено удобно.
За това ще обясня как лесно могат да се качват и показват необработени снимки, с практически безкрайна големина.
И ще помоля всички да го използват. Иначе ще дойде ден, когато ще трябва да гледаме реклами в кръчмата.
Някои вече ползват външен източник за показване на снимки, за което съм им благодарен!

Има доста места, където могат да се качват безплатно снимки, и след това да се показват тук.
Аз ще покажа най-лесният за употреба, според мен.
Не препоръчвам imageshack или prikachi системите, както и подобни, защото там снимките се изтриват след определен период, и в мнението във форума започва да стърчи едно празно и дразнещо квадратче, вместо показателна и познавателна снимка.

Повечето от вас вероятно имат регистрация (профил, акаунт) в google. Който няма, може лесно да си направи.
С такава единствена регистрация можете да ползвате всички услуги на гугъл. А те са много!
След като сте направили регистрацията, и сте влезли в гугъл системата (също като тук) не излизате от профила си.
Отивате на адреса за сваляне на Пикаса. Изтегляте и инсталирате. Това е система за разглеждане на снимките на вашия компютър. Тя има още много функции, но нас в случая ни интересува една, която е много удобна.
След като стартирате Пикаса, тя сканира вашия компютър за всички снимки. Не променя и не премества нищо. Може да я настроите да бъде вашия основен ( по подразбиране) визуализатор за снимки. Може и да не го правите.
В първия случай - препоръчвам!, при отворена папка със снимки на вашия компютър

при цъкане с мишката върху снимка, тя ще се отовори на пълен екран за разглеждане.

Във втория случай ще трябва да цъкнете с десния клавиш на мишката върху интересуващата ви снимка и да изберете от падащото меню "отвори с Пикаса"

Дотук нищо ново относно отваряне на файл в компютър.
Сега идва основния момент: След като снимката се разтвори за разглеждане, цъкате с десния клавиш върху нея и избирате "Бързо качване".

Това е всичко. Снимката автоматично се качва в гугъл мястото ви за снимки и браузърът автоматично отваря тази снимка в нов таб.
Остава само да вземете адреса на снимката

и да го сложите тук:

Така лесно ще можете да показвате хубави и големи снимки в кръчмата.  :-*
« Последна редакция: 08, февруари, 2017, 18:01 от Вискяр »

MinaLP

• 498
  • 5
  • градина
Отново благодаря за бързия отговор и подробното, нагледно разяснение!   :-* Сега остава само да следвам стъпките и да потвърдя сФанатото!  :D
Всяка ситуация е като монета с две лица. Винаги има и положителна страна!

Абе то изглежда по лесно от отглеждането на домати  дето е толкова просто и лесно та чак и аз го мога  :D
   Вискяр от 10 години се опитва да ме научи ама йок не става. Зер не е добър учител а :P

Вискяр

• *
  • 1 695
  • 7
    • Градина Вискяр
Докато бегаш от поправителните изпити, така ще е.  :P

Албена

• **
  • 72
  • 0
  • уча се
    • Мини градини "Две шепи градина"
Аз използвам тази програма за смаляване:
http://www.irfanview.com/

Смалявам си ги колкото трябва. Ако трябва ще обясня повече.

Вискяр

• *
  • 1 695
  • 7
    • Градина Вискяр
Аз също ползвам irfanview, доста активно.
Но целта е да се намали прикачването на снимки в кръчмата, а и да се виждат големи снимки.

ivanovbg

• 804
  • 10
Аз ползвам http://www.snimka.bg/
Регистрираш се и имаш безплатно място за качване на снимки 6 гигабайта. Организираш си снимките в албуми с различна насоченост. Сам си прави линкове за споделяне с различен размер на снимките и е нужно само да копираш и поставиш в мнението с иконката на Мона Лиза.

Няма нужда да си качваш излишни програми на компа и става да си ги качваш дори от телефона.

Кръчмарю, ако трябва да ударим по някое финансово рамо за форума? Членски внос ли да е? Не мисля, че е правилно само ти да се товариш, а всички да ползваме благинките.
По-добре да сереш на метено, отколкото да метеш насрано!
От наръчника на младия майстор: Когато вече нищо друго не помага, седни и прочети инструкциите.

ИПК

• 377
  • 2
  • Иван Петров Коцев
Re: Как лесно да показваме хубави и големи снимки?
« Отговор #7 -: 26, февруари, 2016, 22:19 »
Понеже доста хора изпитват трудност с поместване на снимки , то споделям аз как го правя  и ми се струва много лесно .

Ето как ще изглежда поместена снимка по трите начина .Първия начин е линк към снимката , втория поместване на самата снимка тук и третия поместване на снимката в малък размер и при разглеждане като чукнеш върху нея тя се показва в действителния размер .

1 http://s009.radikal.ru/i308/1602/3a/db143ffa6579.jpg

Вискяр

• *
  • 1 695
  • 7
    • Градина Вискяр
« Отговор #8 -: 08, февруари, 2017, 18:03 »
Днес намерих малко време, че този проблем и мен ме тормозеше, и направих видео урок за ползване на Google photos за снимки.
Видео урока е в първото мнение на темата.
Успех!

alys

• **
  • 66
  • 0
  • градина
« Отговор #9 -: 10, февруари, 2017, 14:25 »
Беше ми любопитно какви възможности дава Гугъл фото от лаптопа и затова пробвам да пусна снимка по този начин чрез копиране на адреса на снимката с десен клик върху снимката. От телефона и таблета няма такава опция, а и не е задължително. Явно чрез качване на външен източник ще е най-добре. Но след определено време няма да се виждат.

« Последна редакция: 10, февруари, 2017, 14:29 от alys »