Кръчма

Био градината на Мина! ;)

MinaLP

• 498
  • 5
  • градина
Био градината на Мина! ;)
« -: 26, юни, 2015, 19:20 »
 Отдавна се каня да си направя и моя тема в която да публикувам снимки и да се похвалвам и споделям от време на време. ;)
Та да се представя,макар,че съм споделяла туй онуй от както съм във форума.
Казвам се Мина и съм "млада" градинарка,самостоятелно се занимавам от 7-8 год.От Димитровград съм и там "залюбих" земеделието,но с течение на обстоятелствата мъж,деца, се намирам в Царево!Обработвам около 120кв градинка и съвсем любителски се занимавам и запълвам времето.Сея около 200 корена домати,50-тина краставици,200 корена пипер,люти чушки,патладжан и туй то-почти всичко необходимо за зарзават за зимата и тук там продавам по някой кг. на желаещи.Обичам да се ровя в градината,това е моето царство!(Както казва Хера! :) )Както повечето разбраха привърженичка съм на биоземеделието и ползвам разни отвари от които съм доволна.Разбира се не отхвърлям изцяло и химията,главно конт.фунгициди,но ги ползвам когато много "напече" работата....и след консултация и напътсвия тук във форума. ;) Не крия,че всеки път когато се наложи да пръскам го правя със свито сърце.Моля да не бъда критикувана на тази тема и всеки  направил своя избор да го следва.Знам,че тук почти няма биопривърженици,но пък има добри критици от към начин на отглеждане,заболявания, принципи в земеделието и т.н.
Както и друг път съм казвала,възхитена съм от вашите познания,начетеност,стаж в земеделието и ОТЗИВЧИВОСТ,помагайки винаги със своите съвети и  шапка ви свалям!Тук е и момента да благодаря на Вискяр,че ми помогна миналата година със напътствия как да се справя с картофената и за разяснението,че в биоземеделието се допускат контактните фунгициди ...и за прекрасния форум(кръчма)и за това че незнам как ,но е привлякал най-добрите!А да не пропусна и Мило,той пък тази година направо си ми спаси доматките от омъкване заради петна които се бяха появили по обяснени от него причини,и се оказа абсолютно прав,доматките пораснаха и вързаха и нищо им няма.Стига с хвалбите,че ще ви порастне работата ;)  ;D
И като завършек ще пожелая на всички успешен сезон и богата реколта !
Малко снимки от скромното ми производство... :)
« Последна редакция: 26, юни, 2015, 20:47 от MinaLP »
Всяка ситуация е като монета с две лица. Винаги има и положителна страна!

MinaLP

• 498
  • 5
  • градина
Re: Био градината на Мина! ;)
« Отговор #1 -: 26, юни, 2015, 19:42 »
Имам си и двама любимци в градината които са възпитани да вървят само между редовете ... ;)  ;D ;D

Мило

• 1 050
  • 20
« Отговор #2 -: 26, юни, 2015, 20:55 »
Еееее браво колежке,прекрасна зеленчукова градина имаш.Дано и занапред се радваш и ни радваш с хубави фотоси на зеленчуци.Успех!
Най мразим като копам да ми отскача мотиката от камик !

Албена

• **
  • 72
  • 0
  • уча се
    • Мини градини "Две шепи градина"
« Отговор #3 -: 27, юни, 2015, 10:23 »
Подредено и прегледно, браво!  :) Мераклийска работа! Ежко не си ли хапва доматки? ;)

MinaLP

• 498
  • 5
  • градина
« Отговор #4 -: 27, юни, 2015, 11:31 »
Благодаря Мило!Чувствам се поласкана от похвалата на специалист като теб.  :)

Да Бени,обичам реда,това е нещо с което компромис не правя.А мерака ми е даже в повече... ;) Благодаря!
Вече имам куража да кача и по-актуални снимки,че тез са майски. ;)
А Ежко не дочака да узреят, за да разбера дали обича да похапва,затири се нейде. ;)

Албена

• **
  • 72
  • 0
  • уча се
    • Мини градини "Две шепи градина"
« Отговор #5 -: 27, юни, 2015, 12:47 »
Дай ги де.... :)

Винаги да имаш енергия и мерак за земеделие, защото без едно двете няма да е същото!

MinaLP

• 498
  • 5
  • градина
« Отговор #6 -: 23, юли, 2015, 12:50 »
Водена от своето разочарование и грешки за предстоящата година(а и за напред) съм решила да заложа на сигурното!Без комшийски разсади и несигурни семена от "агроспециалисти" и техните "агроаптеки" в които няма почти нищо. >:(
Рабира се първо ще започна с необходимата есенна обработка и наторяване!

За семена и разсад съм се ориентирала към няколко сорта от Градина Вискяр!

Препарати към които съм се насочила за сезон 2016г.! 

Органичен тор-Алга 600; Литовит® СО2(?) ; Лумбрекс(взет)

Фунгициди(превантивно)-Акоидал 80 ВДГ ; Бордо Микс 20 ВП(бордолезова смес)

Инсектициди-Биоакт (нематоцид) ; Нимазал Т/С или Нийм;Пиретрум ;Флоримо(взет)

За обеззаразяване на почвата- Билакт ВГ

Ще се радвам ако доволни и недоволни  се включат със съвет и мнение за да направя своя избор.

И изхождайки от една сентенция на Вискяр,която много ми хареса : "За да НЕ пръскаш, първо трябва да се научиш ДА пръскаш!" :) ...много вярна и сякаш писана за мен ;).... та затова ми се иска  да имам някаква алтернатива и с конвенционални препарати-торове,фунгициди,инсектициди,препарати за обеззаразяване на почвата,които сте ползвали и сте доволни разбира се,с които да се запозная информативно през предстоящите зимни месеци,и да олегне в главата ми.....или по скоро да го преодолея психически. ;) ;D
След тази каръшка година ми се иска да съм по-подготвена и да реагирам своевременно.  :-[
Благодаря ви!  :-*
« Последна редакция: 24, юли, 2015, 17:56 от Вискяр »

« Отговор #7 -: 23, юли, 2015, 18:20 »
 :'( :'( :'(

MinaLP

• 498
  • 5
  • градина
« Отговор #8 -: 23, юли, 2015, 18:40 »
:'( :'( :'(
Защо плачеш Батко?Мъчно ти е за съсипаната ми продукция или си разочарован от избора на препарати-все био! ;)
Хайде казвай ти си специалист и можеш да ми препоръчаш с какво да се снабдя от това което ползваш и си останал доволен за следващия сезон... :)
П.П. А междувременно аз работя в/у домашното което ми даде! ;)
За мен ще е много важно да разбера от де дойде всичко.. :'(
« Последна редакция: 23, юли, 2015, 18:51 от MinaLP »

Вискяр

• *
  • 1 690
  • 7
  • Работата никога не свършва!
    • Градина Вискяр
« Отговор #9 -: 24, юли, 2015, 17:58 »
Хвърли ме в тъча с този списък... ;D
Ще отворя нова тема и там ще коментирам.

MinaLP

• 498
  • 5
  • градина
« Отговор #10 -: 24, юли, 2015, 18:45 »
Хвърли ме в тъча с този списък... ;D
Ще отворя нова тема и там ще коментирам.
;D ;D ;D Е стига дееее...моля за мнение,защо не стават?.... и за препоръки съм помолила.Много рЕзко отряза списъка ми....Това са препарати за които съм чела,поровила,но това не стига,искам мнение и тук в кръчмата.А и решението предстои да се вземе,чакам и алтернативата,а за тях разчитам изцяло на вас!

ivanovbg

• 804
  • 10
« Отговор #11 -: 24, юли, 2015, 19:43 »
Билакт ВГ като чета е все едно да си садиш Турти между доматите.
По-добре да сереш на метено, отколкото да метеш насрано!
От наръчника на младия майстор: Когато вече нищо друго не помага, седни и прочети инструкциите.

MinaLP

• 498
  • 5
  • градина
« Отговор #12 -: 24, юли, 2015, 19:46 »
Билакт ВГ като чета е все едно да си садиш Турти между доматите.
Ще краси викаш ? ;)
Я се обоснови,за да го метна в графа "неставащи" ;)

Мило

• 1 050
  • 20
« Отговор #14 -: 24, юли, 2015, 21:13 »
Колежке  MinaLP,не говори за зеленчукопроизводството в бъдеще време защото със сигурност до догодина ще си промениш мнението поне 2 пъти,колко съм ги чувал и виждал производители(с по 10тина дк производство) да говорят как следващата година ще избият рибата и на година още по..... РЯДКО.Не се заричай в земеделието никога за нищо,че не се знае главния агроном какво ти е намислил  :P
Най мразим като копам да ми отскача мотиката от камик !