Кръчма

Как да отглеждаме пилета.

ivanina

• 13
  • 0
  • Истината съществува. Лъжата трябва да се измисля..
Re: Как да отглеждаме пилета.
« Отговор #15 -: 25, юни, 2016, 22:26 »
 Здравейте!
Това лято и аз си отглеждам пиленца - люпени и отгледани от мама квачка. :)
До тук нещата вървяха добре , но тия дни забелязах едно такова особено поведение при пилетата - някаква войнственост , и желание да се кълват.
Попрочетох в нета и се натъкнах на канибализъм при кокошките , което е доста стряскащо - а конкретно лечение не открих. За това моля , ако имате някакви практически или пък теоретически знания по този ми наболял въпрос да споделите! :(

ivanovbg

• 804
  • 10
« Отговор #16 -: 25, юни, 2016, 23:07 »
Щом има квачка...не би трябвало. Може да е липса на достатъчно количество минерали и витамини. Пробвай да им дадеш жълтък от твърдо сварени яйца за корекция.
По-добре да сереш на метено, отколкото да метеш насрано!
От наръчника на младия майстор: Когато вече нищо друго не помага, седни и прочети инструкциите.

ivanina

• 13
  • 0
« Отговор #17 -: 25, юни, 2016, 23:21 »
Щом има квачка...не би трябвало. Може да е липса на достатъчно количество минерали и витамини. Пробвай да им дадеш жълтък от твърдо сварени яйца за корекция.
...Много благодаря за съвета !...лесно приложим е(още утре сутрин ще получат добра доза сварен жълтък) , и дано последва добър резултат ! :)

Вискяр

• *
  • 1 695
  • 7
  • Работата никога не свършва!
    • Градина Вискяр
« Отговор #18 -: 26, юни, 2016, 09:28 »
Безразборното четене в Мрежата пречи на вашето стопанстно!

Пилетата затворени ли са?
С какво се хранят?
Влажност и други условия?

Ако са на свобода, кълването или биенето са част от естествения процес по установяване на йерархичното място.
При кокошките йерархията е стълбовидна - на всяко стъпало има по една птица. Няма две птици с еднаква тежест в общността.

ivanina

• 13
  • 0
« Отговор #19 -: 27, юни, 2016, 00:08 »
Безразборното четене в Мрежата пречи на вашето стопанстно!

Пилетата затворени ли са?
С какво се хранят?
Влажност и други условия?

Ако са на свобода, кълването или биенето са част от естествения процес по установяване на йерархичното място.
При кокошките йерархията е стълбовидна - на всяко стъпало има по една птица. Няма две птици с еднаква тежест в общността.
...е ми , попрочитам това - онова в мрежата, щото нали и аз искам да увелича знанията си  :-[
за да мога сама да намирам отговорите на наболелите ми въпроси...но този път не би!
Пиленцата ми са затворени в дървен кафез само нощем, денем са на пълна свобода заедно с мама квачка и са напълно щастливи весели пилета. Храня ги с купени смески по схемата за възрастта им. В сухо помещение са с  под от наредени тухли и пълен достъп до слънчеви бани по техен избор и желание.
Значи остава в сила написаното от теб за гонката и битките им че са част от естествения процес по установяване на йерархичното място на кокошата стълбичка - което много ми харесва като заключение!
До кръв не се стига , което напълно отхвърля съмненията ми за канибализъм.
Благодаря за споделеното мнение! :)...но и похапването на твърдо свареният жълтък им се отрази доста добре на настроението в днешния ден! :)

ivanovbg

• 804
  • 10
« Отговор #20 -: 27, юни, 2016, 07:17 »
Значи не са на свобода, а в широк  затвор. ;)
Сложи и пясък да си кълват.
По-добре да сереш на метено, отколкото да метеш насрано!
От наръчника на младия майстор: Когато вече нищо друго не помага, седни и прочети инструкциите.

Вискяр

• *
  • 1 695
  • 7
  • Работата никога не свършва!
    • Градина Вискяр
« Отговор #21 -: 24, юли, 2016, 09:01 »

Пилета и неми патици на втория етаж в Градина Вискяр.

Gogo69

• 301
  • 5
  • Ако можеш да направиш добро - направи го!
« Отговор #22 -: 29, юли, 2016, 22:27 »
Пу, пу, дъ ни гъ урчасам!  :-* Бързо да растат и болест да не ги стига!
Аз имам три малки брами и сега легна още една кокошка, но сварих да и събера само 2 яйца...