Кръчма

Търся съвет - моторна пръскачка зеленчуци

mraveca

• **
  • 81
  • 3
Моля за съвет за моторна пръскачка.
Каква да избера. Едните пръскат с въздушна струя а други с бутална помпа. Друг вариант е бутална помпа прикачена на мотоблока. Давайте съвети.
« Последна редакция: 15, февруари, 2015, 20:26 от Вискяр »

ivanovbg

• 804
  • 10
Re: Търся съвет - моторна пръскачка зеленчуци
« Отговор #1 -: 15, февруари, 2015, 21:07 »
Зависи какво ще пръскаш. Доколкото знам с въздушната струя са за овошки. Пращат над 10 метра, докато при буталната е по прецизно пръскането.
По-добре да сереш на метено, отколкото да метеш насрано!
От наръчника на младия майстор: Когато вече нищо друго не помага, седни и прочети инструкциите.

mraveca

• **
  • 81
  • 3
« Отговор #2 -: 16, февруари, 2015, 13:44 »
Зеленчуци разни ще се пръскат.Засега клоня към такава с въздушна струя.Ако някой ползва такава моля да сподели опит.

« Отговор #3 -: 16, февруари, 2015, 15:57 »
Аз пръскам с пръскачка с въздушна струя, много съм доволен, за 40 мин пръскам 1 декар с приготовленията. Трябва ти задължително хубава маска, защото стават големи облаци, ако има малко вятър.
« Последна редакция: 16, февруари, 2015, 15:59 от галин »

Вискяр

• *
  • 1 695
  • 7
  • Работата никога не свършва!
    • Градина Вискяр
« Отговор #4 -: 16, февруари, 2015, 16:45 »
Аз бих направил щанги с обичайните дюзи и бих ги качил на мотоблока. Така ще постигнеш равномерност на нанасянето, което на ръка е доста трудно. Особено при пръскачките с въздушната струя, пращащи надалече и дъговидно.
Двете крила могат да са толкова дълги, колкото ти е мощна помпата и здрава носещата конструкция. При наличие на вятър, можеш да ползваш само едното крило, и да си запазен от разтвора.
При вертикално отглеждани култури, като домати и краставици, можеш да ползваш щангите във вертикално положение и до пръскаш двата реда с едно минаване. Тук вече ще ти трябва прилична защита. Освен ако щангите са зад теб.