Кръчма

Голи охлюви - нашествие

ivanovbg

• 804
  • 10
Голи охлюви - нашествие
« -: 13, октомври, 2014, 23:50 »
При махането на мулча се оказа , че отдолу има много гадинки и то по около 10 см. пповече от половината с  оранжев цвят. От около 6 реда по 10 метра висока леха с мулч около 5кг е събрала и изхвърлила жената  ??? Ясно е че има и още в дълбочина. Как се процедира сега при прекопаването на лехите. Отрова ли някаква сега или напролет да е борбата? Догодина да слагам ли мулч или не?
« Последна редакция: 13, октомври, 2014, 23:59 от ivanovbg »
По-добре да сереш на метено, отколкото да метеш насрано!
От наръчника на младия майстор: Когато вече нищо друго не помага, седни и прочети инструкциите.

Мило

• 1 056
  • 20
Re: Голи охлюви - нашествие
« Отговор #1 -: 14, октомври, 2014, 09:06 »
Tака е и при мен под мулча и то всяка година,но тази значително повече.Всяка година като махам мулча ги газя с ботушите и ги унищожавам.Добре е през вегетацията да се пуска нуреле или друг инсектицид през капковото,значително по малко ще има от тези и други гадове,но поради ред причини не го правиме,липса на време,забравяме и така.Мезурол се разхвърля в прекопаната леха,имаше и един препарат Вениш който беше още по успешен в борбата с плужеците,но както знаеме всичко което работи се премахва от производство.В разсада салата видях голям зор докато я спася,даже обиколих лехите със сол за да не влизат вътре и да го ядът.Този начин действа,но като завали се измива,после трябва отново.
Най мразим като копам да ми отскача мотиката от камик !

execut0r

• 141
  • 5
« Отговор #2 -: 14, октомври, 2014, 10:07 »
Тази пролет и аз имах много проблеми с тях, нападнаха зеления ми фасул. Купих голяма разфасовка Мезурол  Шнекенкорн 4Г която бе кутия подобна на солница и насолих върху растенията. На другия ден всичко бе унищожено.

ivanovbg

• 804
  • 10
« Отговор #3 -: 14, октомври, 2014, 20:38 »
Благодаря. И двата препарата ги има. Май напролет ще е борбата.
По-добре да сереш на метено, отколкото да метеш насрано!
От наръчника на младия майстор: Когато вече нищо друго не помага, седни и прочети инструкциите.