Кръчма

Реколта '14

Реколта '14
« -: 28, юни, 2014, 10:26 »
Избягах от града, но ме намери и на село...

Има ли надежда според вас?
« Последна редакция: 28, юни, 2014, 11:06 от Станимир Стоянов »

Вискяр

• *
  • 1 695
  • 7
  • Работата никога не свършва!
    • Градина Вискяр
Re: Реколта '14
« Отговор #1 -: 28, юни, 2014, 15:40 »
Зловеща работа...
Аз бих пресял домата и фасула. Директна сеитба на доматите в лехата.
Зелето, мисля, ще го бъде.
Тиквичките... Ако стъблата са относително здрави и имат растежен връх, бих изрязал повредените листа. Може и да станат. Но на които стъблата са поразени, не виждам смисъл да остават.

« Отговор #2 -: 28, юни, 2014, 16:35 »
Минахме ги с Топсин тиквичките, каквото сабя покаже... щетите са много големи - върхове не видях здрави, стебла има тук-таме. Разсад за друг зеленчук почти нямаме  >:(

« Отговор #3 -: 28, юни, 2014, 21:34 »
  Станимире, мълчим няма какво да ти кажем, какво да те посъветваме. Изгорял си това е. Съчувства ме ти, треперим и се страхуваме и ние и...не смеем да се оплакваме защото има лошо и има и по лошо. Има ли надежда? Винаги има надежда а понякога остава само надеждата.Направи каквото  можеш за тези, за някои неща има още време да се засеят но сей на друго място ако можеш а тези ги остави може и да се съвземат и възстановят поне до някъде.

« Отговор #4 -: 29, юни, 2014, 11:12 »
Минахме всичко с Топсин, Дитан, Купроцин, инсектицид и листен тор... Ще пиша ако има някакъв резултат. Благодаря ви, и дано това е последната тежка буря за сезона...

« Отговор #5 -: 05, юли, 2014, 13:42 »
Да се похваля, че и тиквичките, и домата се възстановяват доста бързо. Дори имам нови малки доматчета.

Зелето е пълен парцал, фасулът пуска по някой нов цвят, но като цяло слаба работа. Засяхме още фасул и зеле, дано успее да направи главите за наесен.

Засега изглежда, че сезонът няма да е тотален провал.  :-\
« Последна редакция: 05, юли, 2014, 13:51 от Станимир Стоянов »