Кръчма

Градина почти в центъра на София

ivanovbg

• 804
  • 10
Re: Градина почти в центъра на София
« Отговор #30 -: 27, юли, 2015, 20:26 »
Евала адаш. Наздраве! :)
По-добре да сереш на метено, отколкото да метеш насрано!
От наръчника на младия майстор: Когато вече нищо друго не помага, седни и прочети инструкциите.

MinaLP

• 498
  • 5
  • градина
« Отговор #31 -: 27, юли, 2015, 21:08 »
Браво Я! За добре свършената работа какво да му се каже на човек!?.....мен само ме критикуват.  :(   :D
« Последна редакция: 27, юли, 2015, 21:18 от MinaLP »
Всяка ситуация е като монета с две лица. Винаги има и положителна страна!

« Отговор #32 -: 27, юли, 2015, 21:59 »
  Браво я. Браво и от мене ама..  "абе аз га река да са фатям то кило мастика му  надвивам ама и салатана да си е на место та си я режам у тавона. Га гльодам твоине то бет мутки бе Краси че то паничка ньема да напольнят :o

Мило

• 1 056
  • 20
« Отговор #33 -: 27, юли, 2015, 22:07 »
Батко кво викаш ???
Най мразим като копам да ми отскача мотиката от камик !

Мило

• 1 056
  • 20
« Отговор #34 -: 27, юли, 2015, 22:09 »
Бравос Краси,прекрасно изглеждат чушките и доматите,ама следващия път снимай и салатката и чашката с рикия даже и запотеното шише ! :)

« Отговор #35 -: 28, юли, 2015, 06:26 »
Бравото е за вас,че ви има и давате на нас точните съвети в този форум. Тази година изпробвах комбинирано торене и резултата е на лице. Есента вкарах оборска и троен сеперфосфат. След наедряване на първите завръзи подхранвах на седем дни с малки дози,като редувах шербет,Хортигроу и торове за аквапоника. В оранжерията имам растения от които ще набера по 7 кг. домати,въпреки ,че не съм съвсем доволен от вкуса и въпреки жегите този сорт връзва чак до тавана,но там почвата беше отпочинала поне от 10 години. Единственият проблем е както всяка година като започнат жегите изресяват цветовете на външните директни сортове,но надолу има достатъчно плод.

« Отговор #36 -: 28, юли, 2015, 06:47 »
     Краси, на външните  едри оставай повечко листна маса. Отначало чистиш  но по нагоре по внимателно за да има хим сянка хем достатъчно листа за фотосинтеза. Виждал съм прекалено околтучени домати , прегарят и загиват. В предишния пост се пошегувах с едрината, извинявай ;D

Вискяр

• *
  • 1 695
  • 7
  • Работата никога не свършва!
    • Градина Вискяр
« Отговор #37 -: 28, юли, 2015, 11:47 »
....мен само ме критикуват.  :(   :D
От критикуваните "израстват прекрасни кадри".  :P

« Отговор #38 -: 28, юли, 2015, 12:19 »
     Краси, на външните  едри оставай повечко листна маса. Отначало чистиш  но по нагоре по внимателно за да има хим сянка хем достатъчно листа за фотосинтеза. Виждал съм прекалено околтучени домати , прегарят и загиват. В предишния пост се пошегувах с едрината, извинявай ;D
Така е прав си за листата,махах ги до под първа китка понеже знам,че след средата на юли става страшно и се опичат. Нагоре също оставих още по култук,някъде два,обаче тези с картофените листа понеже са рехави трябва да ги слагам от север.
Чак сега разбрах закачката,идеята на показването ми беше не да се хваля,а да подкрепя значението на доброто хранене на растенията със резултат.

MinaLP

• 498
  • 5
  • градина
« Отговор #39 -: 28, юли, 2015, 12:37 »
От критикуваните "израстват прекрасни кадри".  :P
;D Ха дано!Най-важното е налице-ЖЕЛАНИЕТО,а и търпимост не липсва...  :D
Всяка ситуация е като монета с две лица. Винаги има и положителна страна!

« Отговор #40 -: 07, март, 2017, 18:35 »
Здравейте колеги,скоро не съм показвал градината,ето нещо от днес.
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=XAaLJUlQvOQ" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=XAaLJUlQvOQ</a>

ivanovbg

• 804
  • 10
« Отговор #41 -: 07, март, 2017, 19:18 »
Браво адаш, а при мен още е замръзнала земята. 10 см отгоре е меко, а надолу си е лед.
По-добре да сереш на метено, отколкото да метеш насрано!
От наръчника на младия майстор: Когато вече нищо друго не помага, седни и прочети инструкциите.

alys

• **
  • 66
  • 0
  • градина
« Отговор #42 -: 08, март, 2017, 09:06 »
Краси, голям мераклия си! :)

Мило

• 1 056
  • 20
« Отговор #43 -: 08, март, 2017, 19:31 »
Браво Краси,перфектно и с мерак,а спанак имаш и за продаване !

« Отговор #44 -: 09, март, 2017, 06:24 »
Благодаря ви колеги,спанака е готов точно навреме. След като откриха на баща ми нисък холестерол,ще го лекувам със спанак собствено производство.